Strony

piątek, 21 grudnia 2012

Falbanki - Krystyna Siesicka
Wydawnictwo: Akapit Press 
Data wydania:  2004
Liczba stron: 135
 
Oprawa: miękka
Krystyna Siesicka to autorka, której twórczość nierozerwalnie związana jest z moim okresem dojrzewania. Przy okazji wakacji postanowiłam przypomnieć sobie co nieco z całej masy książek napisanych przez Panią Siesicką. 

"Falbanki" to pierwsza część z serii Opowieści Rodzinnych. W książce tej poznajemy dom poetki, Róży Firlej. Jest ona kochającą matką, teściową, a przede wszystkim najukochańszą babcią dla wnuków. Dla niejednego z nas Róża Firlej to ideał babci. Ciepła, serdeczna, wyrozumiała, ale też trochę szalona i nieobliczalna. Taka właśnie jest Róża. Do jej domu chętnie przybywają dorosłe dzieci ze swoimi rodzinami, a każdego z członków rodziny łączy z nią niepowtarzalna relacja. Każdy czytając książkę odczuje ciepło tego domu i atmosferę wzajemnej miłości i oddania.  

Ciekawą postacią jest niewątpliwie córka Róży, Tamara, której to postać pojawia się również w pozostałych książkach serii. Tamara to piękna, zmysłowa kobieta, której nie potrafi oprzeć się żaden mężczyzna. Jej silny charakter i pewność siebie zapewniają jej karierę modelki i projektantki mody. Jest postacią kontrowersyjną i budzącą zainteresowanie całej społeczności miasteczka. 

Krystyna Siesicka stworzyła piękny obraz domu, do którego za każdym razem chętnie się wraca i w nim przebywa, gdzie każdy ma swoje wyjątkowe miejsce i swoją parę kapci. 


Moja ocena
7/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)