Strony

piątek, 21 grudnia 2012

Pan Ibrahim I Kwiaty Koranu - Eric-Emmanuel Schmitt

 

Tytuł oryginału: Monsieur Ibrahim et les fleurs du Coran
Wydawnictwo: Znak 
Data wydania:  sierpień 2004
Liczba stron: 64 

Format: 124 × 195 mm   
Oprawa: miękka 
ISBN: 83-240-0471-8

 "Pan Ibrahim i kwiaty Koranu" to kolejna odsłona twórczości E.E. Schmitta, która trafiła w moje ręce. Książka, a w zasadzie książeczka jest krótka, ale za to pełna życiowych mądrości. 

Bohaterem utworu jest 11-letni Mojżesz, zwany przez znajomych Momo. Przeżywając brak emocjonalnego kontaktu z ojcem Momo zaprzyjaźnia się z Panem Ibrahimem, miejscowym sklepikarzem, który to przez swoje nauki zaczyna kształtować charakter chłopca. Chłopiec czuje się niedoceniony przez swojego ojca, który porównuje go z wyimaginowanym synem Propolem. Pan Ibrahim to bardzo mądry, starszy człowiek, który na każde pytanie daje przemyślaną odpowiedź, niosącą głębsze przesłanie. 

W tej krótkiej opowieści autor zwraca również uwagę na siłę tkwiąca w szczerym ludzkim uśmiechu. Dzięki radom Pana Ibrahima młody Mojżesz uśmiecha się do wszystkich wkoło, przekonując się, że uśmiech jest lekarstwem na wszelkie zło. 

Polecam serdecznie tę książeczkę. Każdy kto po nią sięgnie znajdzie przynajmniej jedną ciekawą myśl, wartą zastosowania w swoim życiu. 


Moja ocena
5/10

1 komentarz:

  1. Czytałam, była niesamowicie króciutka - jednak z dużym przesłaniem :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)