Strony

wtorek, 10 lutego 2015

English Matters 49/2014

English Matters zyskuje coraz większą popularność wśród osób uczących się języka angielskiego. Nie ma się czemu dziwić, skoro kolejne numery pozytywnie zaskakują różnorodnością podejmowanych zagadnień i ich solidnym opracowaniem. Zobaczcie sami, jaką tematykę poruszono w 49 wydaniu tego magazynu.

Spoglądając na okładkę nie trudno domyślić się, że sporo uwagi zostało poświęcone jednemu z najbardziej popularnych w ostatnim czasie aktorów, jakim jest Benedict Cumberbatch. Sławę przyniosła mu rola Sherlocka Holmesa w serialu BBC, który większość z nas zna lub przynajmniej kojarzy. Produkcji tej został poświęcony osobny artykuł Elementary, My Dear Watson, a o samym aktorze, który walczy w tegorocznym rozdaniu Oskarów o statuetkę za najlepszą rolę pierwszoplanową, poczytacie w The Meteoric Rise of Benedict Cumberbatch.

W dziale Culture pojawiły się dwa teksty. Pierwszy z nich Vlogging It Out przybliża wady i zalety videoblogów, które również w naszym kraju cieszą się sporym zainteresowaniem. Drugi udowadnia, że reformy emerytalne budzą kontrowersje nie tylko w Polsce, ale także m.in. w Wielkiej Brytanii.

W artykule To Coin a Phrase z sekcji Language przedstawiono zestawienie kilku słów, które po raz pierwszy zostały użyte przez znanych pisarzy m.in. J.R.R. Tolkiena czy Charlesa Dickensa i które za stałe zagościły w języku angielskim.

Niezwykle interesującym tekstem okazał się Drones - a Melody of the Future, traktujący o coraz szerszym użyciu bezzałogowych statków powietrznych. Wyobrażacie sobie dostarczanie pizzy przez takie urządzenie? Ja osobiście nie, ale wydaje się, że taka rzeczywistość czeka nas w niedalekiej przyszłości.

Mój ulubiony dział Travel tym razem poświęcono odległemu i niezwykle egzotycznemu Pekinowi. Więcej o tym mieście, a właściwie o jego mrocznej stronie, miałam okazję poczytać w trakcie lektury Północy w Pekinie (KLIK), więc informacje zawarte w artykule niezbyt mnie usatysfakcjonowały. 

Oprócz tego podczas lektury magazynu zaznajomicie się ze swoim horoskopem, poczytacie o ikonach fitnessu oraz spojrzycie na Amerykę oczami Marka Wałkuskiego, autora książki Wałkowanie Ameryki.

Standardowo przeczytane przez Was artykuły będziecie mogli odsłuchać w wersji MP3 dostępnej na stronie internetowej magazynu. Do wydania został dołączony dodatek - Idioms for Winter Days.

Po raz kolejny polecam ten magazyn osobom o średniozaawansowanej znajomości języka angielskiego. Zapewniam Was, że dzięki opracowaniu pojawiającego się w tekstach słownictwa nie będziecie mieć problemu ze zrozumieniem kolejnych artykułów. Moim zdaniem lektura czasopisma jest rewelacyjnym uzupełnieniem tradycyjnej nauki języka angielskiego i polecam ją wszystkim chętnym.


__________________________________________________
Za możliwość nauki z magazynem dziękuję serdecznie
Wydawnictwu Colorful Media

http://www.colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html


5 komentarzy:

  1. Ten numer mam już za sobą. Co mogę więcej powiedzieć? Moim zdaniem jest naprawdę świetny tak jak cały magazyn.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam ten numer i jak zawsze zawierał ciekawe artykuły. Polecam.

    OdpowiedzUsuń
  3. Czytałam, całkiem dobry numer :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)