Strony

wtorek, 14 stycznia 2014

Black Publishing - nowa oficyna na rynku


Niebawem, bo już jutro, na polskim rynku pojawią się pierwsze pozycje nowej oficyny wydawniczej Black Publishing. Wśród planowanych premier znajdą się tytuły, które odniosły sukces poza granicami naszego kraju i zyskały pozytywne opinie krytyków. Według zapewnień wydawcy do rąk czytelników trafią "poruszające historie miłosne, sagi rodzinne, odważne i zabawne książki erotyczne, fascynująca literatura faktu". Co czeka nas w najbliższym czasie? 




Czas motyli - Julia Alvarez

Siostry Mirabal – tytułowe Motyle – to bohaterki narodowe na Dominikanie. Zaangażowały się w walkę o wolność w czasach krwawej dyktatury Rafaela Trujillo. Trzy z czterech sióstr zapłaciły za to najwyższą cenę. Julia Alvarez pasjonująco odtwarza historię ich życia, świat uczuć i wartości, a także egzotyczne realia Dominikany. Charyzmatyczne, pełne pasji i zaangażowania bohaterki zjednały sobie sympatię i uznanie tysięcy kobiet na całym świecie.
Powieść Julii Alvarez stała się światowym bestsellerem i przetłumaczono ją na szesnaście języków. Książka była nominowana do prestiżowej nagrody National Book Critics Circle Award, zyskała też dużą popularność wśród klubów czytelniczych. Powieść zekranizowano, a w filmie wystąpili m.in. Salma Hayek i nominowany do Oscara Edward James Olmos.
W 1999 roku ONZ ustanowiło 25 listopada Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, by uczcić rocznicę brutalnego morderstwa trzech sióstr Mirabal.


-Premiera 15 stycznia-


Sucha sierpniowa trawa - Anna Jean Mayhew

Wciągająca opowieść w duchu Służących i Sekretnego życia pszczół o przyjaźni między Mary, ciemnoskórą służącą, i Jubie, trzynastoletnią białą dziewczynką z szanowanej, zamożnej rodziny, która, jak się okazuje, skrywa wiele niewygodnych tajemnic… Poruszająca historia o potrzebie bliskości, szczerości, tolerancji, wyrozumiałości dla inności, niezgody na rasizm i zarazem pasjonujący obraz amerykańskiej rodziny i prowincji Południa Stanów w burzliwych i pełnych napięć latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku.

-Premiera 15 stycznia- 


Szepty lasu - Charles Frazier

Szepty lasu to pełna napięcia i niepokoju historia o miłości, rozgrywająca się w niewielkim miasteczku w Appalachach w latach sześćdziesiątych XX wieku. Na odludziu, w skromnej chacie na skraju lasu Luce opiekuje się cierpiącymi na mutyzm bliźniętami swojej zamordowanej siostry. W życiu tej silnej, niepokornej, ale od lat samotnej i spragnionej bliskości kobiety pojawia się niejaki Stubblefield, który zaczyna zabiegać o jej względy. Tymczasem rodzącemu się uczuciu oraz bliźniętom zagraża nieobliczalny mężczyzna z przeszłości.
Szepty lasu to wciągająca, nastrojowa, pięknie napisana opowieść. Charles Frazier po raz kolejny udowadnia, że jest pisarzem najwyższej próby. 
Najnowsza powieść autora światowego bestsellera Zimna Góra, zekranizowanego pod tytułem Wzgórze nadziei.
-Premiera 5 marca-

Usteczka - Pola Kinski

Ta książka wstrząsnęła sumieniami Niemców. Po kilkudziesięciu latach Pola Kinski, córka legendy światowego kina, wielbionego Klausa Kinskiego, znanego zwłaszcza z ról w filmach Wernera Herzoga, postanowiła przerwać milczenie i opowiedzieć o tym, jak ojciec wykorzystywał ją seksualnie jako dziecko i nastolatkę. „Czułam, że muszę o tym napisać, nie tylko ze względu na siebie, ale i innych, którzy doświadczyli tego samego” – wyznała Pola. Napisane prostym, niemal dziecięcym językiem Usteczka są porażającym zapisem historii utraconego, pełnego przemocy dzieciństwa. Jest to zarazem oskarżenie nie tylko przeciw ojcu i matce, która nie obroniła swojej córki, ale i niemieckiemu społeczeństwu, które akceptowało publiczne, jawnie pedofilskie wypowiedzi gwiazdora.
Tytuł trafił na listy bestsellerów i sprzedał się w Niemczech w pięćdziesięciu tysiącach egzemplarzy, a przyrodnia siostra autorki Nastassja Kinski uznała Polę za bohaterkę.

-Premiera 5 marca- 

Szpiedzy Mossadu i tajne wojny Izraela - Dan Raviv, Yossi Melman

Pasjonująco napisana i znakomicie udokumentowana historia najsłynniejszej agencji wywiadowczej świata. Są tu opisy najbardziej spektakularnych akcji inspirowanych przez izraelski wywiad, m.in. operacji Piorun – odbicia pasażerów porwanego samolotu Air France z Izraelczykami na pokładzie w Entebbe w Ugandzie w 1976 roku; czy operacji Opera – zbombardowania irackiego reaktora atomowego w Tammuzie w 1981 roku. Autorzy nie stronią od spraw kontrowersyjnych i wyciągają na światło dzienne dyskusyjne działania Mossadu, takie jak funkcjonowanie Kidonu, „Mosadu w Mosadzie”, elitarnego oddziału wyspecjalizowanego w politycznych zabójstwach, który jest oskarżany o zamordowanie czterech irańskich fizyków pracujących nad programem nuklearnym Teheranu. W książce pojawia się też wątek polski: to historia przekazania ambasadzie Izraela sławnego referatu Chruszczowa na XX zjeździe WKPB, wówczas jeszcze tajnego, przez polskiego dziennikarza żydowskiego pochodzenia Wiktora Szpilmana-Grajewskiego, który romansował z sekretarką Edwarda Ochaba, Łucją Baranowską.

-Premiera 19 marca- 


Widzicie coś dla siebie? Przyznam, że mnie zainteresował każdy z wymienionych tytułów. Moje wrażenia z lektury dwóch pierwszych pozycji poznacie już wkrótce. 

Zainteresowanych odsyłam na stronę KLIK.

 

25 komentarzy:

  1. Przejrzę ich ofertę. Ciekawy news:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Koniecznie. Książki wydają się interesujące:)

      Usuń
  2. Wszystkie wydają się bardzo fajne, chciałabym zwłaszcza "Czas motyli". Czekam na opis twoich wrażeń :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mnie również ta książka najbardziej intryguje:)

      Usuń
  3. Muszę rozejrzeć się za ich pozycjami w księgarniach :)

    OdpowiedzUsuń
  4. "Czas motyli" to naprawdę warta polecenia książka. Osoby, które uwielbiają literaturę polityczną, z pewnością będą z niej zadowoleni. Czytałam ją wielokrotnie i z pewnością kiedyś do niej wrócę. Polecam również inną książkę nawiązującą tematycznie - "Święto kozła" Mario Vargasa Llosy. Te dwie pozycje są idealne, jeżeli ktoś interesuje się historią i kulturą Ameryki Łacińskiej.
    "Czas Motyli" to książka, do której mam wielki sentyment, ponieważ pisałam pracę o siostrach Mirabal i bardzo je cenię.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W takim razie, tym bardziej nie mogę się doczekać, kiedy zacznę ją czytać! :) Dziękuję za polecenie kolejnej książki:)

      Usuń
  5. Faktycznie, ciekawe tytuły. Chyba najmniej interesuje mnie ostatni, ale całą resztę bardzo chętnie bym przeczytała.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ciekawa jestem "Usteczek" bo o Kinskim było trochę w "Reżyserach" :)

      Usuń
  6. "Czas motyli" zachwyca okładką, ale z tego zestawienia chyba najbardziej chciałabym przeczytać "Usteczka"

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O tak, brzmi zachęcająco. Tym bardziej, że jakiś czas temu miałam okazję dowiedzieć się co nieco o Kinskim, ale ten aspekt został pominięty :)

      Usuń
  7. Bardzo jestem ciekawa 3 pierwszych tytułów.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przyznam, że opisy są naprawdę zachęcające. Mam nadzieję, że się nie zawiodę:)

      Usuń
  8. Dwie pierwsze mam w planach:)

    OdpowiedzUsuń
  9. Z oferty zainteresowały mnie dwie książki. Recenzje wkrótce.

    OdpowiedzUsuń
  10. Bardzo interesujące tytuły. :)

    OdpowiedzUsuń
  11. zapowiadają sie zdecydowanie ciekawie;)

    OdpowiedzUsuń
  12. Mnie chyba najbardziej zainteresowała przedostania pozycja. Co do reszty, to nie jestem do końca przekonana. Poczekam na pierwsze recenzje i wtedy może zmienię zdanie.

    OdpowiedzUsuń
  13. Fajnie, że powstają nowe wydawnictwa. To znaczy, że z czytelnictwem w Polsce wcale nie jest tak źle :)

    Przy okazji zapraszam na mój konkurs: http://literaturomania.blogspot.com/2014/01/imieninowy-konkurs-ksiazkowy.html ;)

    OdpowiedzUsuń
  14. Interesująca oferta :) mam nadzieję, że nowe wydawnictwo namiesza na polskim rynku wydawniczym :)

    OdpowiedzUsuń
  15. Czekam na recenzje z niecierpliwością :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)