Strony

poniedziałek, 28 października 2013

Kilka słów o Targach Książki w Krakowie

Po zeszłorocznych Targach powiedziałam zdecydowane NIE takim imprezom. Tłumy ludzi nie pozwalały swobodnie się poruszać ani tym bardziej na chwilkę przystanąć i przyjrzeć się interesującym książkom. Przejście do wybranego stoiska było naprawdę wielkim wyzwaniem, a sprawę utrudniał dodatkowo brak świeżego powietrza i cała gama zmieszanych ludzkich zapachów. Wiadomo o co chodzi:) Wiem, wiem powinnam się cieszyć, że czytelnictwo w Polsce jeszcze istnieje, ale może powinno organizować się takie imprezy w nieco większych obiektach.

A więc przez cały rok żyłam z myślą, że Krakowskich Targów już więcej nie odwiedzę. Jednak po spotkaniu z czytającymi znajomymi w ubiegłą sobotę zaczęłam się troszkę wahać, ale wciąż nie byłam zdecydowana. Przez weekend na blogach zaczęły pojawiać się liczne fotorelacje z imprezy i chyba głównie te wpisy kazały mi dać Targom drugą szansę. W głębi duszy czułam, że po prostu muszę chociaż na chwilkę tam być. Ostateczną decyzję podjęliśmy przy niedzielnym śniadaniu:P


Jak było tym razem? Całkiem podobnie. Znów tłumy (chociaż mam wrażenie, że jednak troszkę mniejsze co zrzucam na poczet pięknej pogody - spacerowicze woleli wybrać Bulwary Wiślane i Krakowski Rynek), ciasnota i duchota. Ale mimo wszystko warto było, a ja mam spokojne sumienie:) Żałuję jedynie, że nie udało mi się wykukać żadnych znajomych twarzy blogerów i ostatecznie odpuścić zobaczenie gwiazdy wieczoru - Roberta Lewandowskiego:P Kto był ten wie, że kolejka przy stoisku była olbrzymia.

Rzutem na taśmę udało mi się zdobyć podpis Anny Ficner-Ogonowskiej na egzemplarzu "Alibi na szczęście".A jako pierwszej udało mi się podejść do stolika Anny J. Szepielak i otrzymać dedykację na "Młynie nad Czarnym Potokiem".
Postanowiłam także sprawić sobie własny, nierecenzencki egzemplarz "Czasu żniw", bo mam wrażenie, że warto będzie posiadać całą serię. Niestety Wydawnictwo nie przewidziało żadnych zniżek dla recenzentów i zapłaciłam jak każdy inny klient. Otrzymałam za to torbę z logo Wydawnictwa, której niestety nie mogę zaprezentować, bo została zapełniona kupionymi przy okazji zniczami:PPo opuszczeniu hali Targów udaliśmy się w stronę Krakowskiego Rynku, a tam odwiedziliśmy Skład Taniej Książki. To już chyba taka nasza tradycja jeśli chodzi o wyjazdy do Krakowa. Tam wyszukałam "Pieśń dla Arbonne" i "Adrian Mole lat 13 i 3/4. Sekretny dziennik".Podsumowując. Cieszę się, że jednak zdecydowałam się na wyjazd do Krakowa i bardzo krótki udział w Targach Książki. Dołączyłam więc do 40 tys. osób, o których trąbią media.

A Wam jak się podobało? 

---
Znalazłam się na zdjęciach zamieszczonych na blogu Anny J. Szepielak :P

23 komentarze:

 1. strasznie zazdroszczę! zdobycze świetne! Ja mimo tych tłumów także chciałabym tam być;) Mam baaaardzo daleko, ale przyszły rok należy do mnie;) Pozdrawiam i zapraszam do siebie;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przyszłym roku, z tego co kojarzę, Targi mają odbyć się innej, nowej hali więc może atmosfera będzie nieco bardziej przyjazna dla odwiedzających:)

   Usuń
 2. Nawet nie wiesz jak bardzo żałuję, że mnie nie było. Trudno, za rok na pewno przybędę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja bardzo się cieszę, że ostatecznie się zdecydowałam. Bardzo bym żałowała, gdyby ominęły mnie Targi, które odbywają się niemal rzut beretem ode mnie:)

   Usuń
 3. Po tych wszystkich relacjach, strasznie żałuję ,że mnie nie było nawet te tłumy mnie jakoś nie przerażają, liczy się atmosfera, ale może w przyszłym roku się uda, chociaż do Krakowa mam kawałeczek ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli tylko nie przeszkadzają Ci tłumy to jestem pewna, że Targi Ci się spodobają:)

   Usuń
 4. Super, zazdroszczę autografów! Mam nadzieję, że za rok, pojawię się tam w końcu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Targi książki to naprawdę ciekawy sposób na spędzenie weekendowego popołudnia:)

   Usuń
 5. I ja zazdroszczę (ale pozytywnie:P) pobytu na targach i autografów:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie podejrzewałabym Cię o niepozytywną zazdrość:P

   Usuń
 6. Ale Ci zazdroszczę! Gratuluję zdobyczy :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Zazdroszczę!! Mam nadzieję, że i mi uda się być kiedyś na Targach;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję zdobyczy książkowych i autografów ;)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnie jakoś na takie Targi nie ciągnie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tłok i kiepska organizacja mogą rzeczywiście odstraszać, ale to naprawdę świetne uczucie być pośród tylu ludzi, którzy podobnie jak Ty uwielbiają czytać:) Od maluszków po starszych dziadeczków:)

   Usuń
 10. Do Lewandowskiego nie dość, że tłum - to jeszcze ochronę miał liczną i sporych rozmiarów. Dostanie się bliżej, żeby zrobić mu zdjęcie to czysta ekwilibrystyka. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak w kilku przypadkach rzeczywiście przydałyby się jakieś cyrkowe sztuczki:P

   Usuń
 11. Tez zdobyłam na Targach nierecenzencki egzemplarz "Czasu Żniw", a moja motywacja jest dokładnie taka sama jak Twoja :) warto mieć całą serię, jeśli oczywiście poziom się utrzyma :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, mam tylko taką nadzieję... Tak bardzo mi się podobała pierwsza część, że nie chciałabym się rozczarować na kolejnej:) Samantha ma potencjał i specjalistów wokół siebie więc myślę, że powinno być ok:)

   Usuń
 12. dla mnie Targi to coroczne święto i obecności na nich sobie nie odmówię. ciasnota jest i to straszna, jednak pociecha w tym, że nowa hala się buduje więc następnym razem powinien być lepszy dostęp do tlenu ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)