Strony

piątek, 21 sierpnia 2015

Business English Magazine 48/2015

W dzisiejszym wpisie chciałabym podzielić się z Wami swoimi wrażeniami z lektury wakacyjnego numeru Business English Magazine. Na okładce tym razem znalazł się prezydent Andrzej Duda, co mogłoby sugerować skoncentrowanie się tematyki numeru wokół polityki. Nic bardziej mylnego. Owszem, nowo wybranemu włodarzowi naszego kraju i jego przedwyborczym obietnicom zostal poświęcony jeden obszerny artykuł, ale nic poza tym, więc nie macie się czego obawiać. 

Zdecydowanie bardziej zainteresowały mnie natomiast teksty o istniejącej na rynku od 1886 roku Coca-Coli oraz borykającym się ze spadkiem sprzedaży, zwłaszcza w Ameryce, Adidasie. 

Niemniej interesujący okazał się tekst Celebrity Portfolios - How the Rich Manage to Stay Rich traktujący o sposobach na pomnażanie fortuny przez współczesne gwiazdy kina i muzyków. Jak się okazuje niemal każda inwestycja obarczona jest sporym ryzykiem, o czym dobitnie przekonał się między innymi raper Jay-Z tracąc aż 50 mln dolarów ze swojego konta.

W dziale Travel tym razem przybliżono atrakcje turystyczne Szwecji. Może i ten skandynawski kraj nie kojarzy się zbytnio z wakacyjnymi podbojami, ale z pewnością ma sporo do zaoferowania dla osób poszukujących wyjątkowych miejsc. Jeśli wierzyć autorowi artykułu Szwecja jest prawdziwym rajem dla amatorów jazdy rowerowej.

Artykuł Printing the Future wprowadził mnie w chwilę zadumy nad kierunkiem rozwoju współczesnej techniki. O ile potrafię wyobrazić sobie drukowane w technologii 3D elementy dekoracyjne, to już z pewnością nie przyjmuję do wiadomości powstałych w ten sposób organów, które mają skrócić czas oczekiwania na przeszczepy.

Na stronie magazynu znajdziecie liczne bonusy do numeru: dodatek Retail English, artykuły w formacie MP3 oraz pliki video. 

Business English Magazine polecam nie tylko osobom zainteresowanym tematyką biznesową, ale również wszystkim tym, którzy pragną poszerzyć swoje słownictwo na poziomie zaawansowanym. W każdym numerze magazynu znajdziecie bowiem mnóstwo przydatnych słówek i wyrażeń, które urozmaicą Wasze wypowiedzi, zarówno ustne jak i pisemne.


__________________________________________
Za możliwość przeczytania magazynu dziękuję
Wydawnictwu Colorful Media
http://www.colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html

4 komentarze:

 1. Business English to nie dla mnie. Za to English Matters ostatnio polubiłam :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest żadną tajemnicą, że BEM jest zdecydowanie bardziej wymagające niż EM, ale czasem warto poświęcić odrobinę więcej czasu i zmierzyć się z zaawansowanym angielskim :) Jeśli chodzi o podejmowaną tematykę, to zawsze znajdzie się coś ciekawego :)

   Usuń
 2. Właśnie zaczynam lekturę tego magazynu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem ciekawa, które artykuły zainteresują Cię najbardziej :)

   Usuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)