Strony

piątek, 18 września 2015

English Matters 54/2015

Najnowszy numer magazynu English Matters już za mną. Jak zwykle odnalazłam w nim sporo interesujących mnie treści. 

Trzy spośród wszystkich zamieszczonych w numerze artykułów zasługują na szczególną uwagę. Pierwszy z nich Haitian Lapologne przybliża historię dotarcia Polaków do tego nieco egzotycznego zakątka świata oraz opisuje ich obecną pozycję na wyspie. 

Kolejny naprawdę rewelacyjny tekst to wywiad z dr Witoldem Skowrońskim - jednym z najlepszych tłumaczy konferencyjnych w Polsce. W swojej długoletniej karierze miał on okazję współpracować z najważniejszymi osobami w państwie, a także z odwiedzającymi nasz kraj politykami, dyplomatami i głowami kościoła. W wywiadzie Witold Skowroński wspomina również o najbardziej efektywnych metodach nauki języków obcych.

Trzeci ze wspomnianych tekstów pochodzi z działu Travel i tym razem dotyczy stolicy Szwecji. Autor artykułu przybliża najbardziej popularne atrakcje turystyczne Sztokholmu i poleca, jakich potraw należy koniecznie spróbować odwiedzając to miejsce.

Ponadto dość ciekawym okazał się artykuł dotyczący amerykańskiego dramatopisarza Tennessee'go Williamsa, również w postaci wywiadu. Tym razem na pytania redakcji odpowiadał uznawany za specjalistę w dziedzinie znajomości życia i twórczości pisarza dr Robert Bray. Odniesienie do Tennessee'go Williamsa znalazło się również w dziale Language, gdzie dokonano analizy fragmentu jego najbardziej znanego dzieła A Streetcar Named Desire, czyli Tramwaju zwanego pożądaniem. 

W numerze znalazło się również coś dla fanów serialu The Walking Dead, pasjonatów driftingu, śledzących poczynania członków brytyjskiej rodziny królewskiej oraz zainteresowanych plusami i minusami wejścia Polski do strefy euro.

Jak zwykle część artykułów została udostępniona przez wydawcę w postaci plików MP3. Do każdego tekstu został także dołączony słowniczek z wyjaśnieniami trudniejszych słówek i zwrotów. Lektura magazynu English Matters to świetny sposób zarówno na naukę, jak i na podtrzymanie kontaktu z językiem.

_____________________________________________
Za możliwość nauki z magazynem dziękuję serdecznie
Wydawnictwu Colorful Media

http://www.colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html


2 komentarze:

  1. Właśnie czytam, wczoraj w końcu odebrałam swój egzemplarz z poczty.

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie ją zrecenzowałam. Naprawdę ciekawe artykuły :)
    Moje-ukochane-czytadelka

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)