Strony

piątek, 19 stycznia 2018

Czytamy i poznajemy świat - odsłona 6


W szóstej odsłonie cyklu Czytamy i poznajemy świat mam dla Was dwie książki dla nieco starszych dzieci. Pierwsza z nich to ósma już część serii o sympatycznym detektywie Pozytywce autorstwa Grzegorza Kasdepke. Natomiast druga to zwieńczenie pięknie wydanej serii gromadzącej wszystkie wydane przez Jana Brzechwę dzieła dla dzieci, czyli Teatrzyki.

Kasdepke Grzegorz Wielki powrót detektywa Pozytywki 

Właściciel agencji detektywistycznej Różowe Okulary w dalszym ciągu nie pojawia się w pracy. Mieszkańcy kamienicy, w której mieści się biuro detektywa Pozytywki z niecierpliwością oczekują jego powrotu, tym bardziej, że wokół zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Podejrzliwym okiem spoglądają oni na snującego się po podwórzu Martwiaka, który najprawdopodobniej zaczyna kombinować coś niedobrego. Jak zakończy się ta historia i w jakich okolicznościach powróci tytułowy detektyw Pozytywka? Tego wszystkiego dowiecie się czytając ze swoimi pociechami tę trzymającą w napięciu lekturę.

Kolejna część przygód detektywa Pozytywki utrzymana została w podobnym tonie jak poprzednie. Zawarte na kolejnych stronach książki historyjki są krótkie i okraszone sporą dawką humoru, co zachęca młodych czytelników do lektury. Najważniejsze dla czytelników pozostają jednak nurtujące ich zagadki z udziałem bohaterów książki, których nie zabrakło również w tej odsłonie serii. Do rozwiązania łamigłówek przydadzą się z pewnością spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia oraz pełne skupienie w trakcie lektury. Większość maluchów nie powinna mieć problemu z z rozwikłaniem tej, czy innej historyjki, niemniej jednak na ostatnich stronach książki można odnaleźć ich rozwiązania.Wielki powrót detektywa Pozytywki to lekka i przyjemna lektura, która zapewni młodemu czytelnikowi sporą dawkę rozrywki. Książka została skonstruowana w taki sposób, by nie tylko zaciekawić dziecko przedstawionymi przez autora zdarzeniami, ale także zaangażować je w rozwiązywanie interesujących zagadek. Myślę, że taka forma rozrywki przypadnie od gustu niejednemu małemu detektywowi._________________________________
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia 
Data wydania: październik 2017  
Liczba stron: 80Brzechwa Jan Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Teatrzyki

Teatrzyki to czwarta i ostatnia część pięknie wydanej serii wydawniczej, której celem było przypomnienie wszystkich utworów Jana Brzechwy kierowanych do młodych czytelników. Sama przed laty za sprawą rodziców i nauczycieli poznałam najbardziej znane wiersze i bajki tego wybitnego poety. Ich czytanie sprawiało mi niemała przyjemność, więc nie wyobrażam sobie nie zaznajomić z nimi mojego Synka. Za nami lektura Bajek oraz serii o szalonym  Ambrożym Kleksie, która niezwykle przypadła nam do gustu. Do nadrobienia mamy z kolei Wiersze, w które planujemy zaopatrzyć się w najbliższym czasie.

W ostatnim tomie serii czytelnicy odnajdą kultowe utwory sceniczne Jana Brzechwy, a także wierszowane adaptacje najsłynniejszych bajek, m.in. Czerwonego Kapturka, Kota w butach, Księżniczkę na ziarnku grochu oraz Kopciuszka. Lektura książki jest więc okazją do przybliżenia dzieciom utworów, na których wychowały się całe pokolenia emocjonujących się wieczornym czytaniem maluchów.  


Wydawca zadbał o to, by kolejne tomy serii zaopatrzyć w adekwatną do treści warstwę wizualną. Książki zostały wydane na dużym formacie i zyskały twardą oprawę oraz przyciągające wzrok ilustracje. Jestem przekonana, że żaden miłośnik pięknie wydanych publikacji nie przejdzie obok tej książki obojętnym krokiem. Wierzcie mi, jest na czym zawiesić oko. Cała seria prezentuje się schludnie i elegancko.
Nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić Was do zapoznania się z tą niezwykłą serią, która z pewnością pozostanie z Wami oraz Waszymi pociechami na dłużej. Sama często wracam do najbardziej lubianych z dzieciństwa utworów i gorąco wierzę, że również mój Synek zakocha się w twórczości Jana Brzechwy.
______________________________
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia 
Data wydania: październik 2017 
Liczba stron: 336

Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Nasza Księgarnia

2 komentarze:

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)