Strony

wtorek, 9 maja 2017

Czytamy i poznajemy świat - odsłona 2


W ostatnim czasie mieliśmy okazję poznać dwie kolejne książeczki dla najmłodszych czytelników. Poczytam ci mamo. Elementarz przyrodniczy to pozycja dedykowana dzieciom w początkowych klasach szkoły podstawowej, z kolei A co to? może być przeglądana już przez kilkumiesięczne maluchy. Obydwie pozycje polecam, choć w naszym przypadku druga z wymienionych sprawdziła się po prostu rewelacyjnie.

Ostrowska Beata Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy

Elementarz przyrodniczy to kolejna część serii wydawniczej Poczytam ci, mamo. Książka zawiera kilkanaście krótkich historyjek, które zaznajamiają młodego czytelnika z takimi zagadnieniami jak: przemijanie pór roku, zmiana stanów skupienia wody, różne typy krajobrazów, konieczność stosowania właściwej diety oraz prowadzenia aktywnego trybu życia itp. Autorka książki uwrażliwia też na potrzebę dbania o środowisko naturalne, zarówno poprzez działania typu dokarmianie zwierząt zimą, jak również zmianę nawyków, które pomogą ocalić naszą planetę przez postępującymi zmianami klimatycznymi. Są to więc zagadnienia zgodne z podstawą programową dla klas I-III szkoły podstawowej.Wiedza została podana w przystępnej dla uczniów formie, lekkiej i zabawnej. Do tekstu zostały dołączone ilustracje oraz schematy, stanowiące dodatkową pomoc w zrozumieniu trudniejszych zagadnień. Co więcej, na kartach książki pojawiły się pomysły na doświadczenia, które można przeprowadzić w domowych warunkach z zastosowaniem jedynie kilku niezbędnych przedmiotów. Warto więc zaangażować dziecko w przygotowanie i przeprowadzenie eksperymentu, który pozwoli mu zrozumień zachodzące wokół nas zjawiska.

Książkę można czytać zarówno z młodszymi pociechami, które z pewnością docenią barwne ilustracje oraz zabawne historyjki, jak również podsunąć ją nieco starszym i umiejącym już samodzielnie czytać dzieciom. W drugim przypadku idealnie sprawdzi się duża i wyraźna czcionka, a także dobrana do wieku dziecka długość tekstów. Lektura książki może stanowić wstęp do lekcji przyrody dla młodszych dzieci, jak również uzupełnienie wiedzy dla starszaków.


  
Elementarz przyrodniczy to kolejna ciekawie wydana książka od Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Jej lektura wzbudza w dziecku fascynację otaczającym światem i zachęca do wnikliwego obserwowania przyrody. Na uwagę zasługuje też solidne wydanie książki - twarda opraca, dobrej jakości papier oraz przykuwające wzrok i rozbudzające wyobraźnię dziecka ilustracje.

______________________________
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: kwiecień 2017
Liczba stron: 160

Dexet Hector A co to?

Ta książeczka to prawdziwy hit ostatnich dni. Synek co chwilę do niej wraca i namiętnie przewraca kolejne strony w poszukiwaniu kryjącej się za serem myszki, czy czającej się w wannie ośmiornicy. Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się aż takiego zainteresowania z jego strony, więc tym bardziej cieszę się, że mamy okazję zapoznawać się z takimi rewelacyjnymi i wzbudzającymi dziecięcy zachwyt pozycjami.


A co to? to kartonowa książeczka z otworami, która rozwija wyobraźnię dziecka oraz zachęca do poszukiwań. Na kolejnych stronach ukryły się bowiem zwierzątka, których odnajdywanie sprawia dziecku mnóstwo radości. Oprócz wspomnianych myszki i ośmiornicy w książce odnaleźć można też chowającego się kota i królika, które na swoje kryjówki wybrały... No właście co? Przekonajcie się sami. Zapewniam Was, że w trakcie przeglądania książeczki nie zabraknie okrzyków zaskoczenia i radości. Sami jesteśmy na etapie zabawy w chowanego, więc jest to dla nas naprawdę trafiona publikacja. 
Warto zwrócić uwagę na rządzący w książce minimalizm - tekstu jest naprawdę niewiele, a ilustracje są proste, utrzymane w jednolitych barwach. W moim odczuciu działa to na korzyść publikacji, której przeglądanie jest prawdziwą przyjemnością dla dziecka. Książeczka dedykowana jest maluchom w wieku 0-3. 


Mam nadzieję, że udało mi się Was przekonać to tej oryginalnie wydanej książeczki. Jak już pisałam wyżej, mnie znacząco przerosła reakcja Synka na odkrywanie jej kolejnych stron. Jestem pewna, że Wasze pociechy będą reagować równie emocjonalnie na widok wyłaniających się z ukrycia zwierzątek i postaci.


______________________________
Tytuł oryginału: Caché!
Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: luty 2017 
Liczba stron: 36


Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Nasza Księgarnia oraz Wydawnictwem Mamania

2 komentarze:

  1. Pierwsza mnie ogromnie zaintrygowała :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cieszę sie ze trafiłam na Twój blog ;) mam trzyletnia córeczkę i już znudziło mi sie czytanie w kółko tego samego, jej zreszta tez . Przy następnej wizycie w księgarni będę sie rozglądać za tymi pozycjami. Blog dodaje do obserwowanych i będę wpadać po kolejne inspiracje. Zapraszam rownież do mnie na cos dla dorosłych
    Pozdrawiam

    Czytankanadobranoc.blogspot.ie

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)