Strony

niedziela, 9 października 2016

English Matters 60/2016

Okłada bieżącego numeru English Matters w żaden sposób nie kojarzy się z tym, co mamy dziś za oknem. Słoneczna i zdecydowanie egzotyczna Australia marzy się niejednemu miłośnikowi podróży, zwłaszcza w takie pochmurne i deszczowe dni jak dziś. Zobaczcie sami o czym jeszcze poczytacie w najnowszym wydaniu magazynu dla osób uczących się języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym. Jak zwykle jest w czym wybierać.

Na początek w dziale People and Lifestyle gorący w ostatnim czasie w mediach temat, czyli aborcja. W stosunkowo krótkim artykule przedstawiono stanowiska zarówno zwolenników, jak i przeciwników kontrowersyjnego zabiegu, a także nakreślono historię trwającego między nimi od lat sporu. 

Następnie w rubryce Culture przechodzimy do tekstu o hucznie obchodzonych za oceanem świętach. Wśród wymienionych nie mogło oczywiście zabraknąć Thanksgiving Day, czyli święta dziękczynienia oraz oczywiście zbliżającego się wielkimi krokami halloween. Zaskoczeniem był dla mnie natomiast fakt, że Amerykanie obchodzą dzień św. Patryka, który dotąd kojarzył mi się tylko z zieloną Irlandią.

London Actually to kolejny bardzo fajny tekst z działu Culture. Od lat stolica Wielkiej Brytanii jest inspiracją dla wielu twórców, zarówno filmowców, jak i muzyków. W tekście nie pominięto oczywiście kultowej serii o Jamesie Bondzie oraz filmów z Hugh Grantem w roli głównej. Wśród utworów muzycznych wspomniano między innymi London Calling The Clash oraz West End Girls The Pet Shop Boys.
Wisienką na torcie w bieżącym numerze magazynu jest oczywiście tekst Australia. Will Once in a Lifetime Be Enough? Obszerny artykuł przybliża najciekawsze atrakcje turystyczne kontynentu, który ze względu na wysokie temperatury latem najlepiej odwiedzić zimą. Autor tekstu twierdzi, że Australia widnieje na liście miejsc do odwiedzenia przed śmiercią (ang. bucket list) niemal każdego miłośnika podróży. Myślę, że sporo w tym racji. A jak jest z Wami? Marzą Wam się kangury i misie koala widziane na żywo?Ponadto w dziale Conversation Matters zebrano słownictwo przydatne podczas wieczornych wypadów na miasto. Sekcja Science z kolei proponuje nieco przerażający tekst o sztucznej inteligencji. Będzie też o zakupoholizmie i najbardziej znanych zdrajcach w historii świata. Część tekstów zawartych w numerze dostępna jest również na stronie wydawcy w formacie MP3.

Kolejny raz zachęcam Was do nauki z magazynem English Matters. Różnorodność w podejmowanej tematyce sprawia, że nie będziecie narzekać na nudę, a przy okazji podszkolicie nieco swój język. Mnie taka forma rozrywki i nauki jednocześnie bardzo odpowiada. Za możliwość nauki z magazynem dziękuję serdecznie

3 komentarze:

 1. Świetny sposób na naukę i zabawę właśnie. Przyznam się szczerze, że mój angielski ostatnio kuleje, ale będę pracować nad tym ;)).

  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię te magazyny. Świetne połączenie nauki i rozrywki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój kolega leci niebawem do Australii. Ależ mu zazdroszczę!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)