Strony

piątek, 26 sierpnia 2016

English Matters - wydania specjalne: For Parents about Kids i Straight from the Blogs

Wierzcie mi lub nie, ale od jakiegoś czasu nie wyobrażam sobie nie mieć w zasięgu ręki magazynu English Matters. Czasem mam dosłownie 5-10 minut na chwycenie czegoś do czytania i niestety w tym przypadku w grę nie wchodzą książki. Jakoś nie potrafię się skupić i po kilku takich doskokach tracę wątek. Kończy się więc na tym, że muszę przewracać kilka stron wstecz, by znów załapać o co chodzi. Na dłuższą metę jest to męczące i odbiera przyjemność z czytania. Tutaj z pomocą przychodzi English Matters. Wspomniane 5-10 minut w zupełności wystarcza na przeczytanie kolejnego artykułu, po czym bez obaw mogę odłożyć magazyn. 

Poza regularnymi wydaniami English Matters, od czasu do czasu możecie zakupić również wydania specjalne tego magazynu. W ostatnim czasie zainteresowały mnie dwa z nich: For Parents about Kids oraz Straight from the Blogs.

Jak widzicie tematyka pierwszego z nich koncentruje się wokół dzieci, więc jest to coś, co w ostatnim czasie mocno mnie interesuje. Wewnątrz magazynu odnalazłam dwanaście różnej długości tekstów. Kilka z nich zasługuje na wyróżnienie. 

W dziale People and Lifestyle bardzo spodobał mi się krótki artykuł The Art of Saying "No". Jego autorka porównuje metody wychowawcze w różnych krajach i próbuje odpowiedzieć na pytanie, które z nich wydają się być najbardziej skuteczne. Po przeciwnych stronach barykady stanęły kraje skandynawskie i azjatyckie.


Niezwykle przydatnym dla rodziców artykułem może okazać się tekst Bilingual Nursery Schools z działu Language. Odnaleźć w nim można garść użytecznych wskazówek dla tych, którzy planują posłać swoje dzieci do dwujęzycznych przedszkoli. 

W kontekście trwających wakacji w dziale Travel nie mogło zabraknąć tekstu o najciekawszych kierunkach turystycznych na wakacje z dzieckiem. Co istotne, przybliżone zostały atrakcje na terenie naszego kraju, więc każdy może skorzystać z podpowiedzi. 

Oprócz tego miałam okazję zapoznać się ze zbiorem pomysłów na zabawę z dzieckiem, poczytać o organizacji przyjęć urodzinowych oraz o popularnym ostatnio trendzie jakim jest eco-parenting. A to jeszcze nie wszystko, więc przyznacie, że jest tego sporo.
_______________________________________________________________


Wydanie specjalne Straight from the Blogs zawiera zestaw tekstów pochodzących z popularnych w sieci blogów. W związku z tym ich tematyka jest bardzo różnorodna, dopasowana jednak do typowych działów pojawiających się w klasycznych wydaniach magazynu. Jeśli miałabym porównywać obydwa wydania specjalne to to spodobało mi się trochę mniej. Standardowo jednak kilka z dwunastu zamieszczonych w magazynie tekstów przykuło moją uwagę na dłużej. 

Pierwszy z nich to Coconut Oil - Your Best Natural Beauty Friend z działu People and Lifestyle. Jego autorka przybliża czytelnikom korzyści płynące z używania olejku kokosowego, głównie jako kosmetyku, ale nie tylko. Przyznaję, że nie byłam świadoma aż tylu pozytywów jego stosowania.

Najciekawszy tekst wydania to według mnie The Bristish Eccentric: They Do Still Exist! w jednym z moich ulubionych działów Culture. Znalazły się w nim kryteria stanowiące o uznaniu danej osoby ekscentrykiem, a także pojawiły się przykłady dawnych i współczesnych brytyjskich dziwaków.

Równie ciekawy okazał się artykuł Best of Scotland: Five Destinations for History Buffs oczywiście w dziale Travel. Szkocja to jedno z miejsc, które bardzo chciałabym odwiedzić, więc mam nadzieję kiedyś wrócić do lektury tekstu w trakcie planowania wycieczek. Dołączone do artykułu zdjęcia mocno działają na wyobraźnię i zachęcają do odwiedzenia opisanych miejsc.

W dziale Leisure odnalazłam z kolei ciekawy przepis na obiad lub kolację. Mowa o Oven Roasted Ratatouille. Danie prezentuje się rewelacyjnie i co najważniejsze nie wymaga zaawansowanych zdolności kulinarnych. 


Wydania specjalne English Matters to ciekawa propozycja dla czytelników, którzy pragną sięgać po magazyn częściej niż raz na dwa miesiące. Oczywiście podobnie jak w przypadku regularnych wydań istnieje możliwość pobrania listy słówek oraz odsłuchania wybranych tekstów w formacie MP3. Ze swojej strony po raz kolejny polecam Wam ten magazyn, który zapewnia zarówno rozrywkę, jak i okazję do nauki języka na poziomie średniozaawansowanym.Za możliwość nauki z wydaniami specjalnymi dziękuję serdecznie

2 komentarze:

  1. Ja też ostatnio bardzo często sięgam po English Matters, czytam przynajmniej jeden artykuł dziennie :) Akurat blogi i dzieci to nie są tematy które jakoś wybitnie mnie interesują, ale z chęcią przeczytałam magazyn o podróżach :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten numer o blogach mnie zaciekawił.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)