Strony

piątek, 29 lipca 2016

English Matters 59/2016

Magazyn English Matters kierowany jest do osób uczących się języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym. W sprzedaży dostępne jest jeszcze wakacyjne wydanie tego magazynu, z Leonardem DiCaprio na okładce. Wewnątrz odnajdziecie kilkanaście tekstów o różnorodnej tematyce, które będą pomocne w przyswojeniu wybranych partii słownictwa.

Jak zwykle, kilka z zamieszczonych w numerze artykułów zrobiło na mnie większe wrażenie niż pozostałe. Mogę do nich zaliczyć ten o jednej z najjaśniejszych gwiazd Hollywood, nagrodzonym podczas ostatniego rozdania Oscarów Leonardzie DiCaprio. W tekście odnalazłam nie tylko kilka faktów z życia aktora, ale także tytuły filmów z jego udziałem, które warto znać. Tym sposobem obejrzałam What's Eating Gilbert Grape(1993), czyli Co gryzie Gilberta Grape'a, w którym Leonardo wciela się w rolę autystycznego chłopca. 

W odniesieniu do niedawno rozegranych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, w numerze pojawił się tekst o rozchwytywanym w ostatnim czasie Robercie Lewandowskim. W mediach powiedziano już chyba wszystko na temat tego popularnego piłkarza, więc artykuł raczej Was nie zaskoczy.

W moim ulubionym dziale Travel tym razem została przybliżona egzotyczna wyspa Bali. Niestety tym razem tekst nie ujął mnie niczym szczególnym. Kilka akapitów to zdecydowanie za mało, by choć trochę przybliżyć tak odmienne od naszej codziennej rzeczywistości miejsce. Zdecydowanie przydałoby się także więcej zdjęć.

The Swinging Screen to z kolei bardzo ciekawy tekst przybliżający historię pojawiania się tańca na ekranach kin, od początków XX wieku po lata współczesne. W artykule pojawiło się mnóstwo tytułów filmów, które zapisały się w historii spektakularnymi widowiskami tanecznymi. Nie mogło oczywiście zabraknąć wzmianki o niezapomnianym Patricku Swayze z filmu Dirty Dancing(1987).


Ponadto w numerze zapoznacie się z kultowymi dialogami z popularnych filmów anglojęzycznych, dowiecie się kilku faktów o kolejnych prezydentach Stanów Zjednoczonych, a także przyswoicie sobie kilka wyszukanych słów i zwrotów przydatnych w rozmowach o uczuciach i miłości. Podobno English Is Sexy!.


Na koniec proponuję Wam wysłuchanie kilku z zamieszczonych w numerze tekstów w wersji MP3. Nagrania jak zwykle znajdziecie na stronie magazynu. Do każdego z artykułów został opracowany także słowniczek z trudniejszymi słówkami i zwrotami, gdzieniegdzie dodano też sposób ich prawidłowej wymowy. Zarówno zamieszczone w magazynie teksty, jak i użyte słownictwo zazwyczaj cechuje spora różnorodność. English Matters to świetne połączenie rozrywki i nauki, dlatego spokojnie możecie zabrać magazyn na wakacyjny wypoczynek


Za możliwość nauki z magazynem dziękuję serdecznie

1 komentarz:

  1. Nadrobiłam niedawno starsze numery English Matters, więc spokojnie mogę kupić nowy numer. "Co gryzie Gilberta Grape'a" to bardzo dobry film :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)