Strony

czwartek, 30 lipca 2015

English Matters 53/2015

Za mną kolejny numer magazynu do nauki języka angielskiego English Matters. I tym razem odnalazłam w nim interesujące mnie artykuły o dość zróżnicowanej tematyce.

Z okładki najnowszego numeru spogląda jeden z najpopularniejszych hollywoodzkich aktorów ostatnich lat - Johnny Depp. Dla mnie na zawsze pozostanie on przezabawnym kapitanem Jackiem Sparrowem z serii o Piratach z Karaibów (2003, 2006, 2007, 2011), ale cenię go również za role w Czekoladzie (2000), Jeźdźcu bez głowy (1999) czy Charlim i fabryce czekolady (2005). Karierze filmowej aktora został poświęcony artykuł The Many Masks of Johnny Depp

Lato i sezon urlopowy w pełni. Nie dziwi więc fakt, że wydawcy magazynu przygotowali kilka artykułów o tematyce czysto wakacyjnej. I tak w dziale Travel poczytacie o atrakcjach turystycznych Cypru oraz o komplikacjach, jakich możecie doświadczyć w trakcie zagranicznych wakacji. Z kolei w dziale People and lifestyle czeka na Was obszerny artykuł o pracy w charakterze au pair.

Fanów muzyki zaciekawić może tekst o amerykańskiej grupie Thirty Seconds to Mars, której założycielami są bracia Shannon i Jared Leto. Drugi z panów ma na swoim koncie również udział w kilku hollywoodzkich produkcjach, m.in. w Requiem dla snu (2000) i Witaj w klubie (2013). Natomiast miłośnicy literatury mogą zglebić tekst Contemporary American Literature traktujący o inspiracjach pisarzy zza oceanu.

Moim osobistym faworytem jeśli chodzi o zamieszczone w numerze artykuły jest ten mówiący o różnicach między mieszkańcami północnej i południowej części Wielkiej Brytanii - North vs South. W tekście wspomniano między innymi o różnicach w poczuciu humoru, tradycyjnych potrawach czy znaczeniu poszczególnych zwrotów. Dla osób wybierających się w ten rejon świata jest to cenna lekcja.

Tradycyjnie wydawca udostępnia sześć z zawartych w numerze artykułów w formacie MP3, które możecie pobrać ze strony internetowej magazynu. Słownictwo użyte w kolejnych tekstach odpowiada poziomowi średniozaawansowanemu, ale co warte podkreślenia, jest ono dość zróżnicowane. Nauka z magazynami English Matters jest ciekawą opcją dla osób, które szybko nudzą się tradycyjnymi metodami przyswajania języków obcych.


_______________________________________________
Za możliwość przeczytania magazynu dziękuję serdecznie
Wydawnictwu Colorful Media

http://www.colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html


2 komentarze:

  1. Czytałam. Ciekawe artykuły, dla mnie zwłaszcza ten o Północy i Południu :)
    Moje-ukochane-czytadelka

    OdpowiedzUsuń
  2. Kończę właśnie czytać. Jak zawsze magazyn ten zadziwia mnie różnorodnością.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)