Strony

sobota, 17 stycznia 2015

Zapowiedzi wydawnicze: styczeń 2015 cz.2


Córki marionetek - Maria Ernestam
Data: 28.01
Wydawca: Czwarta Strona

Pewnego letniego popołudnia na początku lat 80. jedenastoletnia Mariana dokonuje mrożącego krew w żyłach odkrycia. Na karuzeli, do jednego z drewnianych koni, przywiązano jej ojca. Ktoś go śmiertelnie postrzelił, a policja nie może znaleźć sprawcy okrutnego morderstwa.
Trzydzieści lat później Mariana nadal mieszka w tym samym miejscu. Z wielką pasją i oddaniem prowadzi rodzinny sklep z zabytkowymi lalkami. Spokojne i przewidywalne życie kobiety przerywa nagłe pojawienie się Amerykanina Amnona Goldsteina, który bardzo szybko zyskuje zaufanie mieszkańców szwedzkiego miasteczka. Amnon ma w planach odrestaurować starą piekarnię, ale także wyjaśnić pewien sekret z przeszłości.
Przybycie do miasteczka nieznajomego otworzy całkiem nowy rozdział w życiu Mariany, która będzie zmuszona skonfrontować się z nigdy niewyjaśnioną tragedią. Obecność Goldsteina wywoła lawinę nieprzewidywalnych i tajemniczych zdarzeń, a mieszkańcy miasteczka nagle odważą się robić rzeczy, o których przedtem nawet nie śnili.


Zaufaj mi, Anno - Joanna Opiat-Bojarska
Data: 28.01
Wydawca: Filia

Pełna napięcia i zwrotów akcji opowieść o kobiecie, która wie czego chce i konsekwentnie dąży do celu. To historia o szukaniu prawdy i o tym, że czasem trzeba komuś zaufać.
Anna Rogozińska, ambitna dziennikarka TV przeprowadza wywiad z politykiem, którego syn wypadł z balkonu podczas imprezy sylwestrowej. Ojciec nie wierzy w przypadkową śmierć. Anna próbuje ustalić prawdziwy przebieg wypadków ale otrzymuje oficjalny zakaz zajmowania się tą sprawą.
Jednak kiedy pojawiają się nowe ofiary wśród uczestników feralnej imprezy, robi wszystko, by odkryć prawdę. Czy uda się jej wykorzystać znajomość z przystojnym prokuratorem? Kim jest morderca i czy uderzy ponownie? Jaki związek z zabójstwami mają dopalacze? Odpowiedź na wszystkie te pytania przyniosą zbliżające się Walentynki...


Zatoka Latarni - Kimberley Freeman
Data: 21.01
Wydawca: Nasza Księgarnia

Jest rok 1901. Isabella Winterbourne ucieka od niekochanego męża i jako jedyna wychodzi cało z katastrofy statku u wybrzeża Queensland. Sto dziesięć lat później Libby Slater ze złamanym sercem opuszcza Paryż i wraca do Australii, by prosić o wybaczenie siostrę, która jednak nie umie jej zaufać. Obie kobiety – Isabella i Libby – będą musiały zostawić za sobą dramatyczną przeszłość i nauczyć się żyć na nowo. Ale nadmorskie miasteczko Zatoka Latarni kryje wiele niepokojących tajemnic…
Kolejna powieść autorki bestsellera Wzgórze Dzikich Kwiatów (moja recenzja TUTAJ).   


Wybór Crossa - Sylvia Day
Data: 28.01
Wydawca: Wielka Litera

Gideon nazywa mnie swoim aniołkiem, ale to przecież on jest cudem w moim życiu. Mój zraniony wojownik, gotów pokonać dręczące mnie demony, podczas gdy sam ucieka przed własnymi.
Przyrzeczenie, które sobie złożyliśmy, powinno nas połączyć mocniej niż więzy cielesne, lecz otworzyło stare rany, odsłoniło ból i niepewność. Obudziło naszych zaciekłych wrogów. Czułam, że Gideon mi się wymyka, a moje najskrytsze lęki stają się rzeczywistością. Nie jestem pewna, czy sprostam wymaganiom tej miłości.
W radość naszego życia wtargnął mrok przeszłości Gideona, zagrażając wszystkiemu, na co tak ciężko pracowaliśmy. Musieliśmy dokonać trudnego wyboru: pomiędzy bezpiecznym życiem, jakie wiedliśmy, nie będąc razem, a walką o przyszłość, która nagle zaczęła się jawić jako niemożliwe do spełnienia marzenie…
 

 Długo wyczekiwany, kolejny tom bestsellerowej serii Dotyk Crossa (Moje opinie o poprzednich częściach TUTAJ).


Mara Dyer. Przemiana - Michelle Hodkin
Data: 28.01
Wydawca: YA!

Mara Dyer wierzyła, że może uciec od przeszłości. To nieprawda.
Myślała, że jej problemy istnieją tylko w jej głowie. Nie tylko. Była pewna, że po wszystkim, co przeszli, jej ukochany nie będzie miał przed nią więcej tajemnic. Myliła się. Druga część fascynującej trylogii, w której prawda ciągle się zmienia, a wybory mogą okazać się zabójcze.
Napój miłosny - Eric-Emmanuel Schmitt
Data: 16.01
Wydawca: Znak literanova

Adam, psycholog, twierdzi, że posiadł tajemnicę „napoju miłosnego”. Uważa, że potrafi sprawić, że każda kobieta legnie u jego stóp.
Luiza nie wierzy, że miłość można tak po prostu wywołać. Pragnie pojąć istotę uczucia. Czy jest skutkiem jakiegoś chemicznego procesu? Czy może duchowym cudem?
Postanawiają założyć się, kto ma rację i wystawić teorię Adama na próbę. Pewny siebie mężczyzna podejmuje się uwieść koleżankę Luizy. Jednak sytuacja szybko wymyka się spod kontroli, a dwuznaczna gra, jaka wywiązuje się pomiędzy bohaterami, prowadzi do zaskakującego zakończenia… Małe zbrodnie małżeńskie - Eric-Emmanuel Schmitt
Data: 19.01
Wydawca: Znak literanova

Czy da się jednocześnie i kochać, i nienawidzić?
Żeby uczucie trwało, trzeba zgodzić się na niepewność, wypłynąć na niebezpieczne wody. Kochać bez przerwy to istne szaleństwo….
Eric-Emmanuel Schmitt pokazuje, że miłość ma wiele wspólnego z szaleństwem, a gorące wyznania od zbrodni w afekcie oddziela czasem bardzo cienka linia.
Jednak czy można przekraczać tę granicę wielokrotnie? Czy da się jednocześnie i kochać, i nienawidzić?Najgorszy człowiek na świecie - Małgorzata Halber
Data: 26.01
Wydawca: Znak literanova

Krystyna czuje się wśród ludzi niepewnie. Od zawsze tak było. Nie wie, jak i o czym z nimi rozmawiać, choć od lat pracuje w telewizji. Jednak umie się kamuflować. Dla znajomych jest przebojową imprezowiczką, wygadaną i wesołą – bo wie, jak można dodać sobie odwagi. Wystarczy mały drink, może dwa. Przed szkołą, po pracy, przed randką, na imprezie. Żeby dobrze się bawić. Żeby wreszcie się nie bać. Żeby cokolwiek poczuć. Przecież wszyscy tak robią.
Ale to lekarstwo działa tylko do czasu. Przed trzydziestką Krystyna decyduje się przestać. Na dobre. Wyleczyć ciało, ale przede wszystkim umysł.
Brawurowy debiut Małgorzaty Halber to szczera i bezkompromisowa relacja z krainy nałogu. To opowieść o szukaniu nowej drogi i o znajdowaniu odwagi, by wreszcie być sobą.Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli - Ałbena Grabowska-Grzyb
Data: 28.01
Wydawca: Zwierciadło

Epicka opowieść o losach polskiej rodziny wpleciona w dramatyczne wydarzenia XX wieku rozpoczyna się z chwilą wybuchu I. wojny światowej, a kończy po stu latach – w czasach współczesnych.
1 września 1939 roku. Mania i Ania Winne, pierwsze w rodzinie z podwarszawskiego Brwinowa bliźniaczki są już dorosłe. W tym wyjątkowo burzliwym dla losów Polski dniu Mania rodzi kolejne bliźniaczki - Kasię i Basię. Szczęście związane z urodzeniem córek przyćmi zaginięcie jej męża Pawła. Czy oznacza to owdowienie? Wówczas nikt tego nie wie. Tego feralnego dnia niemieckie kule dosięgły również nestora rodu - Antoniego. Ciężar odpowiedzialności za rodzinę musi wziąć na siebie Ania - bliźniaczka Mani.
Podczas II wojny światowej rodzina Winnych przeżywa to samo, co setki tysięcy polskich rodzin. Niektórzy Winni walczą na europejskich frontach, inni zmagają się z okupacyjną codziennością: terrorem, głodem i groźbą wywózki do obozów koncentracyjnych. Mimo wojennej zawieruchy, życie płynie dalej: Winni kochają, nienawidzą, rodzą się im kolejne dzieci. Nadchodzi koniec II wojny światowej. Upragniona wolność niewiele ma jednak wspólnego z tym, o czym marzyli przez lata nazistowskiego terroru. Inwigilacja i represje ze strony komunistycznych rządów to chleb powszedni powojennych lat. Jak Winni poradzą sobie w nowej rzeczywistości?


Widzicie coś dla siebie? Ja nie mogę się doczekać lektury Zatoki Latarni.

13 komentarzy:

 1. Najgorszy człowiek na świecie, wydaje się bardzo ciekawą literaturą :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Aj aj sporo znalazłaś ciekawych tytułów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak dla mnie "Córki marionetek" wydają się naprawdę intrygujące, ale pozostałe pozycje również brzmią ciekawie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Córki marionetek i Zaufaj mi Anno- to moje typy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pod wszystkimi Twoimi typami mogę się podpisać. No, może poza Crossem.

  OdpowiedzUsuń
 6. Same ciekawe tytuły. Największą chrapkę mam na Schmitta. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja też nie mogę się doczekać Zatoki Latarni :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystko mnie zainteresowało ;) Mam nadzieję, że choć część uda mi się zdobyć i przeczytać. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tyle super książek, że aż ciężko mi wybrać tę, na którą czekam najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Moją uwagę przyciągnęła ,,Córki marionetek".. historia zapowiada się ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 11. Nic tylko czytać! :) Zamierzam w końcu sięgnąć po serie ,, Rozpalona " autorstwa Sylvii Day.

  Zapraszam Cię też w wolnej chwili do siebie na bloga :) http://lowczyni-ksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. "Małe zbrodnie małżeńskie" czytałam ze 4 razy, słuchałam audiobooka - genialna ksiąska, pełna niespodzianek. Nie mogłam się wprost od niej oderwać. A to wydanie jest piękne, klimatyczne i oddaje treść książki. Polecam.Reszta jakoś mnie nie zainteresowała...

  OdpowiedzUsuń
 13. Córka marionetek wydaje się być interesująca. Lubię takie historie ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)