Strony

czwartek, 1 stycznia 2015

Zapowiedzi wydawnicze: styczeń 2015 cz.1


Przysługa - Kate Atkinson
Data: 14.01
Wydawca: Czarna Owca

W Edynburgu trwa słynny festiwal teatralny. Czekający w kolejce na spektakl są świadkami wypadku i brutalnej napaści. Kilka osób rusza poszkodowanym na pomoc. Wśród nich jest też Jackson Brodie, były detektyw. Wkrótce staje się on głównym podejrzanym w sprawie o morderstwo…
 Kontynuacja serii z detektywem Jacksonem Brodiem!
Świadectwo kości - Dolores Redondo
Data: 14.01
Wydawca: Czarna Owca

Trwa proces przeciwko Jasonówi Medinie, oskarżonego o gwałt i zamordowanie swojej pasierbicy. Podczas przerwy w rozprawie oskarżony popełnia samobójstwo w sądowej toalecie. Inspektor Salazar dowiaduje się, że Medina zostawił dla niej list zawierający jedno tajemnicze słowo: Tarttalo. Czy stanie się ono kluczem do rozwiązania mrożącej krew w żyłach zagadki?
Głosy starego morza. W poszukiwaniu utraconej Hiszpanii - Norman Lewis
Data: 15.01
Wydawca: Czarne

Zmęczony wojną brytyjski reporter porzuca Anglię, by spędzić rok na hiszpańskim wybrzeżu Costa Brava. Szuka miejsca odciętego od świata, a Farol, mała rybacka wioska, w której się zatrzymuje, całkowicie spełnia jego oczekiwania. Egzystencja jej mieszkańców, hołdujących tradycyjnym wartościom, płynie w rytmie przypływów i odpływów morza oraz połowów sardynek. Żyją w niemal całkowitej izolacji, a wszelkie ich potrzeby zaspokajają spróchniały kościół, składnica rybacka, rzeźnik, sklep wielobranżowy oraz krawcowa, którą mężczyźni odwiedzają nadzwyczaj często. A także bar, w którym wieczorami przy długim stole pod syreną spotyka się starszyzna rybacka, żeby białym wierszem omawiać wydarzenia minionego dnia. 
Głosy starego morza to opowieść o Hiszpanii z czasów, zanim stała się turystyczną mekką. O ojczyźnie Lorki, nostalgicznej, niemal zabalsamowanej w starych zwyczajach, poranionej wojną domową, która jednocześnie była zaporą dla wpływów z zewnątrz. To też opowieść o zmianach, które wpłynęły na ten kraj bardziej niż poprzednie stulecia i odebrały mu jego unikatowy charakter.


Pośród żółtych płatków róż - Gabriela Gargaś
Data: 14.01
Wydawca: Feeria

Kilka osób, różne życiowe drogi, rozmaite wybory, nie zawsze jasne motywacje. Zuza, Joanna, Michał, Robert, Milena, Wojtek, ciocia Zosia i jej ukochany Zygmunt to prawdziwi, pełnowymiarowi ludzie. Bohaterowie Gabrieli Gargaś żyją w świecie, który nie jest czarno-biały, i oni też nie są czarno-biali – podejmują trudne, nieraz kontrowersyjne decyzje, wiążą się z nieodpowiednimi ludźmi, szukają siebie – i nie zawsze znajdują. Zawsze jednak dążą do szczęścia, pragną i desperacko poszukują miłości. Miłości, która nadaje sens życiu, któ®a sprawia, że chcesz śmiać się głośno i oddychać pełną piersią.


Wróć, jeśli pamiętasz - Gayle Forman
Data: 14.01
Wydawca: Nasza Księgarnia

Ciąg dalszy losów Mii i Adama, bohaterów "Zostań, jeśli kochasz", światowego bestsellera, przetłumaczonego na ponad trzydzieści języków, na którego podstawie powstał wzruszający film z Chloë Grace Moretz i Jamiem Blackleyem w rolach głównych.
Minęły trzy lata od tragicznego wypadku, który na zawsze zmienił życie Mii. Chociaż dziewczyna straciła rodziców i młodszego brata, postanowiła żyć dalej. Obudziła się ze śpiączki… ale zniknęła z życia Adama. Teraz żyją osobno po dwóch stronach Ameryki – Mia jako wschodząca gwiazda wśród wiolonczelistek, Adam jako rockman, idol nastolatek i obiekt zainteresowania tabloidów. Pewnego dnia los daje im drugą szansę...
Przemierzając ulice Nowego Jorku, miasta, które stało się nowym domem Mii, wyruszą w podróż w przeszłość. Czy uda im się odnaleźć miłość? Czy Mię i Adama czeka wspólna przyszłość?


Cicho sza - Lisa Scottoline
Data: 13.01
Wydawca: Prószyński i S-ka

Stosunki Jake’a Buckmana z szesnastoletnim synem, Ryanem, nie układają się najlepiej. Zaniepokojony ich wzajemnym brakiem kontaktu, Jake postanawia odebrać Ryana z podmiejskiego kina i spędzić z nim trochę czasu. Kiedy Ryan prosi, by ojciec pozwolił mu poprowadzić samochód na mało uczęszczanej drodze, Jake wyraża zgodę, widząc w tym szansę na zbliżenie się do syna. Jednak rodzinne zawieszenie broni gwałtownie zamienia się w koszmar. Dochodzi do tragedii, a Jake musi w ułamku sekundy podjąć decyzję, która pogrąży ojca i syna w poczuciu winy i wplącze w sieć kłamstw. Jake i Ryan zostają przytłoczeni ciężarem łączącej ich tajemnicy, która może doprowadzić całą rodzinę do zguby.Wojna kobiet - Sally Armstrong
Data: 15.01
Wydawca: Prószyński i S-ka

Średnio raz na minutę w Demokratycznej Republice Konga dochodzi do gwałtu. W światowym rankingu to drugie najniebezpieczniejsze miejsce dla kobiet – kraj, w którym najczęściej dochodzi do nadużyć na tle seksualnym. „Zaszczytną” pierwszą pozycję zajmuje Afganistan. Niewiele dalej plasuje się Kenia. Sally Armstrong, wielokrotnie nagradzana dziennikarka, podróżując przez szarpane wojenną zawieruchą kraje, docierając do pojedynczych głosów, które odważyły się mówić w imieniu milionów, tworzy niezwykle poruszający i odważny reportaż, kolekcję prawdziwych historii, które składają się na „złamane piękno” dzisiejszego świata. Świata, w którym dramat ludzkich istnień na szczęście powoli rozjaśnia się perspektywą nadchodzących zmian.
Kobiety od Nowego Jorku po Nairobi i od Kabulu po Caracas zmieniają istniejący stan rzeczy. Na całym świecie organizują się, by wyrażać sprzeciw wobec gwałtów, zabójstw honorowych, poligamii, kamienowania i dziesiątków innych usankcjonowanych religijnie lub kulturowo aktów przemocy przeciwko kobietom. To im poświęcona jest ta książka.Pomiędzy czerwienią a czernią - Jan Guillou
Data: 14.01
Wydawca: Sonia Draga

Pierwsza wojna światowa dobiegła końca. Bracia Lauritzen ponieśli w jej wyniku dotkliwe straty natury zarówno materialnej, jak i osobistej.
Minie trochę czasu, zanim życie w Berlinie i Saltsjöbaden powróci do normalności.
Tymczasem nastają szalone lata dwudzieste. Niemcy zdają się leczyć powojenne rany, a Europejczycy nie wyobrażają sobie, że mogliby kiedykolwiek jeszcze brać udział w wojnie. Podobnie jak inni, Lauritzenowie nie dostrzegają jeszcze nadciągającego złowieszczego widma, które wkrótce doprowadzi świat do prawdziwej katastrofy.

TRZECI TOM BESTSELLEROWEGO CYKLU „ZŁOTY WIEK”.


Niepewność - Lisa Gardner
Data: 14.01
Wydawca: Sonia Draga

Małżeństwo − Justin i Libby − oraz ich córka Ashlyn zostają porwani z własnego domu i przewiezieni do supernowoczesnego nieczynnego więzienia zbudowanego przez Denbe Construction, firmę należącą do Justina. Umieszczeni w jednej celi, czekają na ujawnienie motywów porywaczy, próbując zjednoczyć siły, co nie jest łatwe, bo Justin zdradził żonę, Libby jest uzależniona od środków przeciwbólowych, a Ashlyn ma potajemnego kochanka. Na miejsce porwania zostaje wezwana Tessa Leoni – była funkcjonariuszka policji stanowej Massachusetts, dwa lata wcześniej fałszywie oskarżona o śmiertelne postrzelenie męża. Im więcej informacji o porwanej rodzinie Tessa zdobywa, tym mniejsze widzi dla nich szanse…Dziennik - Anne Frank 
Data: 5.01
Wydawca: Znak Horyzont

II wojna światowa. Zwykłe mieszkanie w centrum Amsterdamu nagle staje się schronieniem, więzieniem i całym światem dla żydowskiej nastolatki Anne, jej rodziny i znajomych. Przez ponad dwa lata, w ciągłym strachu przed wykryciem, próbują oni normalnie żyć, łagodzić codzienne konflikty, doceniać małe radości.
Największą tajemnicą Anne jest zmyślona przyjaciółka Kitty, której opowiada o wszystkim, co dzieje się w kryjówce: przerażeniu, plotkach, kłótniach, pierwszej miłości. Sekretne listy do Kitty układają się w przejmujący dziennik dziecka, obdarzonego niezwykłym zmysłem obserwacji i dojrzałością.
Ostatni zapisek powstał 1 sierpnia 1944 roku – na trzy dni przed aresztowaniem i wywiezieniem do obozu koncentracyjnego wszystkich mieszkańców kryjówki.
Ojciec Anne, Otto H. Frank, przeżył wojnę i w 1963 roku założył fundację, która czuwa nad rozpowszechnianiem cudem ocalonego dziennika córki. W 2013 roku Fundacja im. Anne Frank rozpoczęła współpracę z UNICEF-em. Dzięki temu część dochodów ze sprzedaży niniejszej książki zostaje przekazana na cele walki o prawa dzieci na całym świecie.

19 komentarzy:

 1. Najbardziej interesuje mnie Wróć, jeśli pamiętasz i Dziennik Anna Frank. czekam na nie z niecierpliwością :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziennik Anny Frank czytałam i polecam każdemu. Ja czekam niecierpliwie na Nową G. Gargaś, Wróć, jeśli pamiętasz i Cicho sza

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja czekam na "Oddychając z trudem", "Zac & Mia", a także na "Wróć, jeśli pamiętasz". :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zerkam tylko jednym okiem, bo przecież miałam nie kupować nowych książek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świadectwo kości wydaje się bardzo ciekawe:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo chcę przeczytać ,,Dziennik", poza tym kilka innych książek też przykuło moją uwagę, mam nadzieję że znajdę więcej czasu na wybrane lektury.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tyle nowości, a tak mało czasu :(

  OdpowiedzUsuń
 8. Gargaś właśnie czytam - dość wciągająca lektura. A czekam z niecierpliwością na Redonodo, bardzo spodobał mi się jej "Niewidzialny strażnik", mam nadzieję, że tak też będzie w tym przypadku!

  OdpowiedzUsuń
 9. Właśnie wczoraj skończyłam czytać "Pośród żółtych płatków róż " - bardzo dobra powieść obyczajowa! Polecam! Ponadto kiedyś czytałam "Dziennik" Anne Frank - lektura trudna, ale warta uwagi, również polecam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Intryguje mnie "Dziennik", ale na razie wstrzymam się do pierwszych recenzji :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Na pewno sięgnę po Gargaś :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Książki kuszące, ale wątpię, że coś kupię... :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ooooo, Znak wznowił "Dziennik" Anne Frank! <3 Już wiem, co sobie kupię w 2015 roku! :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Styczeń zapowiada się ciekawie... :)

  OdpowiedzUsuń
 15. "Głosy..." + Gardner + Frank = moje wymarzone trio z tego zestawu. ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Oj ten styczeń, rozpieszcza nas nowościami ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. "Głosy..." to świetna książka, godna polecenia. Więcej nie mogę powiedzieć ;b Reckę opublikuję dopiero w dniu premiery. ;) "Wojna kobiet" zapowiada się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 18. Chyba Nowy Rok jest spełnieniem marzeniem dla mola książkowego, w styczniu widzę wiele ciekawych lektur.

  OdpowiedzUsuń
 19. Książki z Czarnej Serii wyglądają dobrze :-) I "Niepewność" Lisy Gardner.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)