Strony

czwartek, 14 lipca 2016

5 najlepszych książek pierwszego półrocza 2016


Za nami pierwsze półrocze 2016 roku. Niesamowite jak ten czas szybko goni, jak szybko uciekają kolejne dni i wieczory. W ciągu tych sześciu miesięcy udało mi się przeczytać dokładnie 32 książki, w tym kilka pozycji dla dzieci, które przeczytaliśmy razem z Synkiem. Kilka książek naprawdę bardzo mi się spodobało, a co najważniejsze nie trafiłam na jakieś wielkie książkowe rozczarowanie. W każdym razie, specjalnie dla Was wybrałam dokładnie 5 tytułów, które zrobiły na mnie największe wrażenie, które z czystym sumieniem mogę Wam polecić, chociażby na wakacyjny wypoczynek. Każda z wymienionych książek jest inna, przy lekturze każdej z nich towarzyszyły mi odmienne uczucia. Nie sposób streścić ich w kilku zdaniach więc jeśli jesteście ciekawi moich wrażeń na temat konkretnych pozycji odsyłam Was do moich recenzji. O ostatniej z wymienionych, Listach niezapomnianych. Tom II napiszę najpewniej w przyszłym tygodniu. Przed Wami 5 książkowych perełek pierwszej połowy 2016 roku.


RECENZJA

RECENZJA

RECENZJA

RECENZJADo zestawienia z drugiej połowy roku z dużym prawdopodobieństwem trafi Cień eunucha. Książkę skończyłam czytać wczoraj wieczorem i w dalszym ciągu jestem pod wrażeniem prozy Jaume Cabré. Świetna powieść, którą już teraz serdecznie Wam polecam! Jej recenzja pojawi się niebawem.


A jakie książki Wam spodobały się najbardziej? Polecacie jakieś tytuły, z którymi warto się zapoznać, które kompletnie Was zaskoczyły lub rozczuliły?

13 komentarzy:

 1. Czytałam kila lat temu "Jeden dzień" i również zrobił on na mnie olbrzymie wrażenie. Wciąż należy do grona moich ulubionych książek.

  Paulina z naksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje 5 najlepszych do tej pory... "Kronika japońska" Bouvier'a, "Między książkami" Zevin, biografia Astrid Lindgren Margarety Stromstedt, "To właśnie Kuba" Aschkenas, "The Goblin Emperor" Addison.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie pierwsze półrocze to czas "Gry o tron" i "Zjawy". Obie te książki są moim numerem jeden.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam tylko "Jeden dzień" - faktycznie świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przede mną jeszcze "Jeden dzień" i "Prawie jak gwiazda rocka", które czekają na mnie na półce. Według mnie najlepszą książką do tej pory była powieść Tess Gerritsen "Czarna loteria", którą polecam naprawdę KAŻDEMU!!!! :)

  Alek Czyta

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeden dzień- zgadzam się. Ginekolodzy- no chciałabym przeczytać ale nie teraz, nie kiedy do porodu został tylko miesiąc :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niektóre okładki są znajome, ale niestety żadnej książki nie czytałam. Może nadrobię... :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Jeden dzień" mam od dawna w planach. Książka czeka na swoją kolej.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przede wszystkim chcę przeczytać ,,Jeden dzień" :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie czytałam żadnej z powyższych, aczkolwiek na ,,Wybacz mi, Leonardzie'' pana Quicka się zawiodłam.
  Pozdrawiam!
  www.papierowenatchnienia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Przepiękne zdjęcia! A ja muszę zabrać się w końcu za "Ginekologów" oraz "Prawie jak gwiazda rocka".

  OdpowiedzUsuń
 12. Ginekolodzy to naprawdę ciekawa pozycja :D

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 13. I love your blog!
  Do you want to support each other's blog by following each other?:) Please let me know if you do so I can follow you right back x

  xoxo, Nastya

  MY BLOG NASTYA DEUTSCH
  INSTAGRAM

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)