Strony

poniedziałek, 25 kwietnia 2016

English Matters 57/2016

English Matters to popularny magazyn dla uczących się języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym. Jego zaletami są przyjazna dla oka szata graficzna, różnorodność podejmowanych tematów oraz dodatki ułatwiające naukę języka, np.: gotowe listy słówek, artykuły do odsłuchania w formacie MP3, karty pracy przygotowane z myślą o nauczycielach. 

Kolejne numery magazynu dostarczają sporo emocji w trakcie czytania. Wybrane teksty nie tylko poruszają ciekawe zagadnienia, ale też są źródłem przydanych słówek i zwrotów. Jakie artykuły odnajdziecie w bieżącym numerze? Zobaczcie sami.

W rubryce This and That jak zwykle znalazło się miejsce dla kilku ciekawostek z różnych stron świata. Jedna z nich głosi, że najstarszym żyjącym obecnie zwierzęciem jest mający 183 lata żółw Jonathan. Nie jest on jednak rekordzistą, gdyż zmarły w 1965 roku inny żółw dożył 189 lat.

W dziale People and Lifestyle przygotowano aż trzy artykuły. Pierwszy z nich Ed Sheeran's Plan A jak łatwo się domyślić przybliża sylwetkę tego zdolnego wokalisty i producenta, którego najbardziej znanym utworem jest I See Fire. Ciekawostką okazał się dla mnie fakt, że ciało Eda zdobi ponad sto tatuaży! Kolejny tekst z tego działu mówi o negatywnym działaniu spożywanych w nadmiarze cukrów. Ostatni tekst Consumerism on a Leash jest wywiadem z Courtney Carver. Kobieta tuż po zdiagnozowaniu u niej stwardnienia rozsianego postanowiła odmienić swoje życie i postawiła na otaczanie się niezbędnym minimum rzeczy.

Spośród artykułów oznaczonych mianem Culture najbardziej spodobał mi się ten dotyczący szkolnictwa w Singapurze. Autorka tekstu starała się przybliżyć zarówno plusy, jak i minusy systemu kształcenia w tym azjatyckim kraju. Z kolei tekst o polityce Wielkiej Brytanii bez wyrzutów sumienia sobie odpuściłam.

Moimi faworytami w bieżącym numerze English Matters teksty z działu Language oraz Conversation Matters. W pierwszym z nich wymienionych zostało aż 50 przydatnych wskazówek dla osób pragnących lepiej mówić po angielsku. Większość z nich odnosi się również do innych języków. Z kolei w drugim z nich zebrano słownictwo i zwroty przydatne w trakcie spożywania posiłków. 


Tradycyjnie część artykułów dostępna jest na stronie wydawnictwa w formacie MP3. Odnajdziecie tam również dodatek My Body, kartę pracy dla nauczyciela oraz listę słówek użytych w numerze. Wszystkie osoby pragnące podszkolić swój angielski zachęcam do zapoznania się z magazynem. Nauka z nim to sama przyjemność.


Za możliwość nauki z numerem dziękuję serdecznie


4 komentarze:

 1. Widzę kilka ciekawych artykułów dla siebie - i ten o piosenkarzu, którego bardzo lubię, i ten o singapurskim szkolnictwie, o żółwie również ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten magazyn w ogóle ma to do siebie, że każdy odnajdzie w nim coś interesującego :) Tematyka artykułów jest bardzo różnorodna:)

   Usuń
 2. Mój brat ma ostatnio zajawkę na tą gazetkę. Na pewno fajna, ale jednak nieco cienka jak na swoją cenę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z kolei ja uważam, że jest ona warta swojej ceny, tym bardziej że jest to dwumiesięcznik :)

   Usuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)