Strony

piątek, 12 września 2014

English Matters - wydanie specjalne: Fashion

Tematem wiodącym w najnowszym wydaniu specjalnym magazynu English Matters jest moda i wszystko, co z nią związane. Przyznaję, że zagadnienie to niespecjalnie mnie interesuje. Pozostaję całkowicie obojętna na kolejne wydarzenia ze świata mody, nie przeglądam blogów ze stylizacjami, na zakupy wybieram się wtedy, gdy czegoś potrzebuję lub gdy bliska mi osoba poprosi mnie o radę. Z pewnością nie znam nawet niewielkiego procentu marek, które wytwarzają ekskluzywne ubrania i dodatki. Dlatego też do najnowszego wydania specjalnego podchodziłam z lekkim dystansem. Na szczęście przygotowane przez redaktorów artykuły okazały się ciekawe i zróżnicowane. Zobaczcie sami.

Pierwszy z artykułów, na który zwróciłam uwagę Louis Vuitton - Travel to Luxury przybliża historię powstania rodzinnego przedsiębiorstwa trudniącego się wyrobem walizek, kuferków i torebek. Louis Vuitton jest właśnie jedną z niewielu marek, które kojarzę, ale do tej pory nie miałam pojęcia, że poszczególne modele torebek posiadają swoje nazwy. Poszperajcie w sieci jeśli chcecie dowiedzieć się jak wyglądają Keepall, Papillon lub Speedy, no chyba, że jesteście bardziej świadomi niż ja i potraficie je nawet rozróżnić.

Tekst Victorian Fashion Victims traktuje o trendach modowych panujących w XIX-wiecznej Anglii. Autor tekstu skupił się głównie na częściach garderoby zakładanych przez przedstawicieli wyższych sfer, ale nie zapomniał też o tych nieco biedniejszych przedstawicielach społeczeństwa.  

Po raz kolejny, tym razem na łamach English Matters, został także przywołany problem nieludzkich warunków pracy w azjatyckich fabrykach, szyjących głównie dla Europy i Ameryki Północnej. Szesnastogodzinne zmiany, czternastolatki pracujące po dwanaście godzin, brak wyjść ewakuacyjnych i ograniczony dostęp do toalet, przemoc fizyczna i psychiczna wobec pracowników. Oto w jakich w warunkach szyte są ubrania, które trafiają do naszych sklepów. Artykuł Clothing Sweatshops: Can We Finally Sew it Up? bez wątpienia pokazuje ciemną stronę biznesu odzieżowego.  

Ponadto w numerze znajdziecie między innymi zestawienie najpopularniejszych blogów modowych, kalendarz wydarzeń w świecie mody, interesujący wywiad z Teresą VanHatten-Granath - kobietą szyjącą ekologiczne torby ze skrawków materiału, a także analizę piosenki Justina Timberake’a Suit & Tie.

Standardowo ze strony wydawnictwa możecie pobrać listę trudniejszych słówek użytych w numerze, a także artykuły w wersji MP3.

Obok numeru nie powinny przejść obojętnie osoby interesujące się światem mody oraz pragnące podszkolić swój język.

_________________________________________________

Za możliwość przeczytania magazynu dziękuję serdecznie

Wydawnictwu Colorful Media
http://www.colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html

14 komentarzy:

 1. Moda kompletnie do mnie nie przemawia, dlatego ten numer sobie podaruje

  OdpowiedzUsuń
 2. Zostało mi parę artykułów do końca i równiez będę recenzować już niedługo ten magazyn.

  OdpowiedzUsuń
 3. W ramach odprężenia mogłabym poczytać o modzie, choć rzadko to robię.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczególnie ciekawy wydaje się artykuł o Louis Vuitton. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja szczególnie też nie interesuję się modą, więc raczej odpuszczę ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pozytywnie zaskoczyłam się tym numerem. Świat ,,wielkiej mody" zajmuje w nim zaledwie kilka stron, reszta to naprawdę interesujące artykuły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pełni się z Tobą zgadzam :) Ja również byłam pozytywnie zaskoczona :)

   Usuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)