Strony

poniedziałek, 3 lutego 2014

Zapowiedzi wydawnicze: luty 2014

Dziś przyszedł czas na pierwszy post z cyklu (mam nadzieję regularnego) Zapowiedzi wydawnicze, którego wprowadzenie planowałam od dawna. Liczba pojawiających się na rynku nowości rośnie w zastraszającym tempie, dlatego skupię się jedynie na tych pozycjach, które zwróciły moją uwagę. Za każdym razem, gdy przeglądam zapowiedzi, czy to na stronach wydawnictw czy na innych blogach, nachodzi mnie myśl, kiedy uda mi się przeczytać te wszystkie książki, na które choć przez chwilę rzuciłam okiem... 


Sprawa Münstera - H.Nesser
Data: 5.02

Wydawca: Czarna Owca  

Szósta  książka w serii kryminalnej Håkana Nessera o komisarzu Van Veeterenie i jednostce policyjnej w Maardam.
Czterech zaprzyjaźnionych ze sobą emerytów świętuje wspólną wygraną w lotto. Niebawem jeden z nich zostaje zadźgany w swoim domu. Kilkadziesiąt ciosów zadanych nożem pozbawia go życia, zanim zdążył choćby tknąć swoją część wygranej. W tym czasie komisarz Van Veeteren jest na urlopie. Pod jego nieobecność inspektor Münster podejmuje się rozwiązać zagadkę zamordowanego emeryta. Lecz gdy kolejny szczęściarz z grupy emerytowanych przyjaciół znika, Münster postanawia zwrócić się o pomoc do Van Veeterena. Rodzinne sekrety i zaskakujące odkrycia nie tylko coraz bardziej komplikują dochodzenie, ale też narażają Münstera na coraz większe niebezpieczeństwo…


Czerwony rynek - S.Carney
Data: 24.02 
Wydawca: Czarne

Dziennikarz śledczy Scott Carney spędził pięć lat, badając przynoszący krocie handel ludzkimi ciałami – nielegalny, krwawy i brutalny „czerwony rynek”. Odnalazł indyjską wioskę zwaną Kidneyvakkam, gdyż większość jej mieszkańców dawno posprzedawała już nerki; rozmawiał z hienami cmentarnymi, ludźmi, którzy kradną ciała z grobów, kostnic i stosów pogrzebowych, by produkować szkielety anatomiczne; odwiedził starożytną świątynię, która eksportuje włosy swoich wyznawców do Ameryki, zarabiając na tym miliony dolarów.
W XXI wieku ciało ludzkie znów stało się towarem, regulacje prawne sprzyjają nadużyciom. W sytuacji zagrożenia życia nie chcemy zadawać niewygodnych pytań o pochodzenie krwi czy narządów do przeszczepu. Gdy możemy wybierać, kupujemy perukę z naturalnych włosów. Medycyny zalecamy uczyć się tylko na prawdziwych preparatach. Czy w naszym pragnieniu wiedzy, nieśmiertelności i piękna nie uznajemy już granic, których nie wolno przekroczyć?


Muzyka gwiazd - L.Gilliard
Data: 12.02
Wydawca: Książnica 

Niewidoma od urodzenia, owdowiała jeszcze przed trzydziestką, Marianna Frazer mieszka z siostrą w eleganckiej dzielnicy Edynburga. Tragiczne doświadczenia zostawiły jej w sercu zapiekły gniew, który tylko muzyka potrafi ukoić. Pewnego zimowego dnia na progu swego domu Marianna spotyka mężczyznę, z którym może dzielić tę pasję.
Keir nie traktuje jej jak niepełnosprawną. Bywa szorstki, czasem wręcz obcesowy, jednak kobieta czuje w nim także głęboką dobroć. Czy Marianna może zaufać rodzącemu się uczuciu do tajemniczego nieznajomego, który mimo jej ślepoty chce ją zabrać na wyspę Skye i pokazać gwiazdy...?
Ta piękna, żarliwa i wzruszająca powieść ożywia nadzieją nawet złamane serca.


Nie odchodź - L.Scottoline
Data: 4.02
Wydawca: Prószyński i S-ka

Mike Scanlon, trzydziestosześcioletni lekarz, odbywa służbę w Afganistanie, tęskniąc do pozostawionej w kraju żony Chloe i niedawno urodzonej córeczki. Wiadomość o nagłej śmierci Chloe jest dla niego wstrząsem. Równie wielkim okazują się szczegóły, które odkrywa wkrótce po powrocie, a które zmuszają go do zadania sobie pytania, na ile i czy w ogóle znał swoją żonę… i siebie. Musi też zdecydować, czy jest w stanie sam zająć się córką, dla której stał się zupełnie obcym człowiekiem. Mike uświadamia sobie, że najważniejszą bitwę swojego życia będzie musiał dopiero stoczyć, ryzykując wszystko, by ocalić to, co dla niego najdroższe.

Na ile jesteśmy w stanie poznać swoich bliskich i zrozumieć motywy ich działań? Jak bardzo samotność może mieć wpływ na autodestrukcyjne zachowania? Czy nieobecny dotąd w życiu dziecka ojciec może być równie dobrym rodzicem jak matka? Co to znaczy być bohaterem?Uśpione marzenia - N.A.Bieniek
Data: 4.02
Wydawca: Replika

Niesamowita opowieść o kobietach, którym przyszło żyć w nowej erze, erze narcyza.
Anna i Ewa są jak dwie strony tej samej monety. Jednak nigdy się nie rozumiały. Jakże odmienne są marzenia wicedyrektor banku od pragnień jej niesamodzielnej finansowo, pozbawionej stałego zatrudnienia siostry!
Czy postawione przez los na tak innych pozycjach osoby będą potrafiły w ogóle znaleźć ze sobą wspólny język? Śmierć matki sprawia, że siostry zbliżają się do siebie. Dokonują szokującego odkrycia z przeszłości, które pozwoli im odnaleźć uśpione dotąd marzenia...Na domowym froncie - K.Hannah
Data: 5.02
Wydawca: Świat Książki

Szczera opowieść o miłości, cierpieniu, heroizmie, honorze i nadziei.

Michael i Jolene Zarkades, małżeństwo z dwunastoletnim stażem, przechodzi głęboki kryzys. Jednak życie toczy się dalej i nic nie zwalnia małżonków z konieczności radzenia sobie z codziennymi problemami: wychowywaniem dzieci, pracą, płaceniem rachunków.
Kiedy Jolene niespodziewanie dostaje rozkaz wyjazdu na teren objęty wojną, Michael, adwokat, musi się zająć ich dwiema córkami.
Jolene bardzo przeżywa rozstanie z rodziną, jednak jako zawodowy żołnierz rozumie pojęcie służby. W listach do domu maluje idylliczny obraz życia na froncie, oszczędzając rodzinie drastycznych szczegółów. Niestety, wojna zmienia Jolene w sposób, jakiego żadne z nich się nie spodziewało, a Michael, zmagając się z najczarniejszymi lękami, musi stoczyć walkę o ratowanie rodziny.Głusi - R.R.Rosa
Data: 12.02
Wydawca: Wielka Litera

Nowa powieść najwybitniejszego współczesnego pisarza gwatemalskiego chwalonego m.in. przez Roberto Bolano.
Rosa opisuje historię Clary, córki zamożnego bankiera, która ucieka od fałszywego świata luksusu i ukrywa się w małym szpitalu położonym na odludziu, w starożytnej wiosce Majów. Podążający za nią ochroniarz odkrywa, że pracujący tam lekarze przekraczają granice dobra i zła – nie jest jasne czy niepełnosprawne dzieci są naprawdę leczone, czy może poddawane eksperymentom? Ta szczególna powieść hipnotyzuje czytelnika. Każe myśleć o jej bohaterach i zdarzeniach, wbija w pamięć poszczególne zdania. 


„Jestem bardzo w rękach Bożych”. Notatki osobiste 1962-2003
Data: 3.02
Wydawca: Znak

„Notatki osobiste” to zapis czterdziestu lat niezwykłej duchowej drogi. Od pierwszego decydującego stwierdzenia „Jestem bardzo w rękach Bożych” po rozważanie „Czas się wypełnił” i ostatnie „Deo gratias” (Bogu niech będą dzięki) towarzyszymy Karolowi Wojtyle – Janowi Pawłowi II w kluczowych momentach jego życia i posługi.
 
W dwóch skromnych zeszytach znajdujemy jego najważniejsze, osobiste pytania, głębokie, poruszające medytacje i modlitwy wyznaczające rytm każdego dnia. Ale pojawiają się w nich również zapiski będące świadectwem troski o najbliższych – przyjaciół, współpracowników – oraz powierzony mu Kościół.

Te notatki, choć są zapisem chwil, wykraczają poza granice życia Jana Pawła II, przenosząc nas tam, gdzie to co ludzkie i to co Boże łączy się w wymiarze świętości.


Tajemnica pani Ming - E.E.Schmitt
Data: 17.02
Wydawca: Znak literanova

Pani Ming, mądra, serdeczna kobieta, uwielbia opowiadać o dziesięciorgu swoich dzieci. Liczna rodzina zdaje się być jej całym światem. Główny bohater, przyjezdny z Europy, odwiedzający współczesne Chiny, jest zafascynowany jej osobą. Wiedziony ciekawością postanawia odkryć największy sekret pani Ming, dowiedzieć się, co kobieta skrywa za fasadą swoich poruszających, choć niewiarygodnych opowieści.

W swojej nowej książce Schmitt z właściwą sobie wrażliwością jeszcze raz dotyka najskrytszych tajemnic ludzkiej duszy, mistrzowsko odmalowuje emocje, o których najtrudniej jest mówić. Najnowsza pozycja Schmitta jest moim numerem jeden jeśli chodzi o luty. Równie ciekawie zapowiada się pozycja "Głusi" od Wielkiej Litery.

Znaleźliście coś dla siebie?
 

15 komentarzy:

 1. "Czerwony rynek" - coś dla mnie. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapowiada się ciekawie :)

   Usuń
  2. Zgadzam się, ,,Czerwony rynek" rynek zapowiada się wspaniale!

   Usuń
 2. Co chwilę widzę świeże nowości. Kiedy ja to przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią przeczytałabym "Czerwony rynek" i może, może "Sprawę Munstera". Reszta raczej mnie nie ciekawi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdybym nie miała zaległości w fantastyce może i bym się skusiła na niektóre z pozycji :) jednakże fantastyka na pierwszym miejscu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nowy Nesser i "Muzyka gwiazd" - koniecznie dla mnie! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Większość z powyższych książek chętnie bym przygarnęła :) Tylko skąd na wszystko brać pieniążki :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem ciekawa nowego Schmitta. Co do reszty, to jak zwykle poczekam na recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Luty obfituje w ciekawe książki. Ja czekam na "Uśpione marzenia" i "Ślubowanie Lenobii" (której nie zamieściłaś w swoim zestawieniu... :)

  OdpowiedzUsuń
 9. O tak, kilka tytułów i ja wciągnęłam na swoją listę, m.in. Nessera i Scottoline.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja czekam na Schmitta oczywiście! Już zamówiłam i czekam do premiery!

  OdpowiedzUsuń
 11. Muzyka gwiazd i Uśpione marzenia najbardziej mnie zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń
 12. Takie zapowiedzi w zestawieniu to ciekawa sprawa, jednak i tak tego wszystkiego jest dla mnie za dużo, nie nadążam kupować, wypożyczać, a są pozycje starsze, które chciałabym przeczytać. Boleję nad tym, że znów ukażą się ciekawe premiery, które nie wiem czy kiedyś uda mi sie przeczytać, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. "Czerwony rynek" może być ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)