Strony

środa, 31 sierpnia 2016

Opowiem ci, mamo, co robią narzędzia - Daniel de Latour, Izabela Mikrut

Opowiem ci, mamo to popularna seria wydawnicza lubiana zarówno przez dzieci, jak i ich rodziców. Do tej pory najmłodsi czytelnicy mieli okazję dowiedzieć się, co robią mrówki, pająki, żaby, auta, samoloty i samochody, a także skąd bierze się miód. W najnowszej odsłonie serii na pierwszym planie znalazły się narzędzia, czyli coś, co wcześniej, czy później zainteresuje ciekawego świata malucha.

W każdym domu z pewnością znajdą się takie przedmioty jak młotek, śrubokręt, kombinerki, różnych rozmiarów klucze, gwoździki, czy śrubki. Panowie, którzy od czasu do czasu lubią coś zmajstrować, posiadają też bardziej skomplikowane narzędzia jak wiertarka, piła, czy wkrętarka. Z kolei u nawet najmniej doświadczonych ogrodników nie może zabraknąć motyki, łopaty, sekatora oraz grabek. Wszystkie wymienione narzędzia łączy jedna wspólna cecha, a mianowicie wzbudzają one ciekawość małych odkrywców, którzy z każdym kolejnym dniem poszerzają swoją wiedzę na temat otaczającej ich rzeczywistości. 

Na kolejnych stronach dzieci mają okazję poznać nazwy zarówno prostych, jak i bardziej skomplikowanych narzędzi, a także zaglądnąć do interesujących ich miejsc, m.in. do garażu, do ogródka, na budowę, do stolarni, czy do zakładu rzeźbiarskiego. Starsze dzieci, które potrafią już samodzielnie czytać mogą same odczytywać nazwy interesujących ich przedmiotów i uczyć się ich przeznaczenia. Oprócz ciekawej i zabawnej historyjki z udziałem narzędzi oraz przeuroczego jamnika w książce znalazło się też miejsce na zagadki w postaci m.in. labiryntu i porównywania różniących się szczegółami obrazków. Poprzez wykonywanie tych zadań dzieci ćwiczą pamięć i koncentrację, a także rozwijają umiejętność logicznego myślenia. 

Lektura książki może być dla dzieci zarówno wstępem przed zapoznaniem się z różnymi narzędziami w rzeczywistości, jak również uzupełnieniem wiadomości po zwiedzeniu z rodzicami lub dziadkami na przykład garażu. Bogactwo zgromadzonych na kolejnych stronach narzędzi jest ogromne. Jestem przekonana, że zdecydowana większość chłopców będzie zachwycona możliwością obcowania z tą pozycją.


Pisząc o tej publikacji trudno nie wspomnieć o jej solidnym wydaniu. Książka została zaopatrzona w grube, kartonowe strony, które będą w stanie przetrwać wszelkie próby, jakim z dużym prawdopodobieństwem będą poddawane przez najmłodszych - klepanie, drapanie, ślinienie i podgryzanie. Na pozytywny odbiór pozycji wpływa też duży format wydania, a całości dopełniają kolorowe ilustracje, które z pewnością przypadną do gustu sięgającym po książkę dzieciom. Ich autorem jest Daniel de Latour. Zobaczcie sami jak rewelacyjnie prezentuje się wnętrze książki, które w naszym przypadku zostało dokładnie zbadane przez najmniejsze w domu rączki.Opowiem ci, mamo, co robią narzędzia to bogato ilustrowana książka dla dzieci w przedziale wiekowym 0-6, o którą warto uzupełnić dziecięcą biblioteczkę. Z powodzeniem można ją czytać i przeglądać zarówno z chłopcami, jak i z dziewczynkami, choć moim zdaniem to właśnie ci pierwsi będą nią prawdziwie oczarowani. Zachęcam więc gorąco przede wszystkim tatusiów i dziadków do zgłębiania kolejnych stron z Waszymi pociechami. Lektura książki może być dla Was niezwykła przygodą i wstępem do wspólnego majsterkowania w przyszłości. 


______________________________
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: czerwiec 2016
Liczba stron: 28Za możliwość przeczytania książki dziękuję serdecznie

3 komentarze:

  1. Już mam na oku kilka książek z tej serii... Co prawda, Jaśko jest jeszcze ciut za mały, ale jak mu uzbieram, to co mi się podoba, to będzie już w sam raz. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fantastyczne takie książki dla dzieci!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)