Strony

poniedziałek, 27 czerwca 2016

Opowieści biblijne

Opowieści zgromadzone na kartach Biblii są w naszej kulturze powszechnie znane. Wybrane motywy niejednokrotnie stanowią inspirację dla trudniących się różnymi gatunkami sztuki artystów, m.in. malarzy, kompozytorów, reżyserów filmowych i teatralnych, czy pisarzy. Wcześniej czy później z historiami biblijnymi spotykają się też dzieci, dla których pewne kwestie początkowo wydają się zawiłe i niezrozumiałe. W lepszym zrozumieniu Biblii pomagają najmłodszym specjalnie opracowane dla nich materiały. Dziś chciałabym przedstawić Wam najnowszą propozycję od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Opowieści biblijne to zbiór kilkunastu tekstów przygotowanych przez dobrze znanych na rynku wydawniczym pisarzy. Są wśród nich Grzegorz Gortat, Grzegorz Kasdepke, Maria Ewa Letki, Jarosław Mikołajewski, Joanna Papuzińska, Eliza Piotrowska, Wojciech Widłak i Marcin Wroński. Ilustracje do książki wykonała Anna Gensler.

Przedstawione na kolejnych stronach teksty przybliżają młodemu czytelnikowi najbardziej znane historie biblijne, m. in. o potopie, o wieży Babel, o Józefie i jego braciach, o Dawidzie i Goliacie, o Hiobie , czy też o cudach i nauczaniu Jezusa. Jak nietrudno się domyślić książka została podzielona na dwie części - Stary i Nowy Testament. Kolejne teksty przygotowane z myślą o młodym czytelniku w przejrzysty i zrozumiały sposób opowiadają dzieje chrześcijaństwa od stworzenia świata, aż po męczeńską śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Dzięki przystępnej formie książki na część rodzących się w trakcie lektury pytań czytelnik będzie w stanie sam udzielić zadowalającej odpowiedzi. O bardziej niepokojące kwestie w każdej chwili może zapytać swoich rodziców, dziadków lub starsze rodzeństwo. Wspólna lektura Opowieści biblijnych może stać się impulsem do rozmów na tematy wiary zarówno w domu, jak i na lekcjach religii.

Na uwagę zasługuje staranne wydanie pozycji. Na jej atrakcyjność wpływają twarda oprawa, ciekawy i przykuwający wzrok projekt okładki, dobrej jakości papier i rewelacyjnie wykonane ilustracje. Ich autorka wykazała się solidną dawką wyobraźni, dzięki czemu książkę przegląda się z prawdziwą przyjemnością. Jestem przekonana, że również dzieci ulegną ich niezwykłemu urokowi. Dzięki oddaniu pióra w ręce ośmiu różnych autorów zawarte w zbiorze teksty cechuje spora różnorodność stylu, która jest kolejnym atutem publikacji. Osobiście bardzo spodobał mi się pomysł wykorzystany przez Marcina Wrońskiego, który przedstawił Boga jako artystę tworzącego świat.

Opowieści biblijne to wartościowa pozycja, którą docenią nie tylko dzieci, ale również rodzice, którzy pragną wychować swoje pociechy zgodnie z zasadami wiary chrześcijańskiej. Jak najbardziej polecam i zachęcam do wspólnego czytania.

______________________________
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: kwiecień 2016
Liczba stron: 248


Za możliwość przeczytania książki dziękuję serdecznie

4 komentarze:

 1. Właśnie bardzo mocno zastanawiam się nad zaopatrzeniem biblioteczki Jasia w tę pozycję. Widzę, że warto. :)

  P.S. Zapraszam do mnie na najnowszą recenzję Awarii małżeńskiej (mam problemy z aktualizacją postów, które nie pokazują najnowszych recenzji, więc informuję, że jednak coś się pojawiło ;-)).

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzeczywiście ciekawe ilustracje, trochę takie inne, przyciągające uwagę. Super sposób na wspólne czytanie z pociechami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale piękne wydanie :) Poszukam tej książki koniecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)