Strony

piątek, 17 czerwca 2016

English Matters 58/2016

Jeszcze przez kilka dni w wybranych salonikach prasowych możecie zakupić bieżący numer English Matters. Magazyn kierowany jest do osób uczących się języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym. Tym, co działa na jego korzyść jest przede wszystkim różnorodność tematyczna w kolejnych jego odsłonach. Ponadto nie zawiedziecie się szatą graficzną oraz opracowaniem merytorycznym.

Lektura następujących po sobie numerów zazwyczaj sprawia mi sporo przyjemności. Tym razem jednak początkowe teksty nie przykuły zbytnio mojej uwagi. Na szczęście artykuły zamieszczone w końcowych działach okazały się bardzo interesujące, dlatego to właśnie im pragnę przyjrzeć się bliżej.

Bardzo lubię sekcję Conversation Matters, w której w przejrzysty sposób przybliżane są wybrane partie języka mówionego. Tym razem było to umawianie spotkań, czyli Making Appointments. Znalazły się tutaj zarówno nieoficjalne, jak i oficjalne zwroty, potwierdzanie spotkań, przekładanie i ich anulowanie. 

Jak zwykle nie zawiódł mnie dział Travel. Tym razem wzięto na tapet Syrię. W artykule Syria - Past and Present przybliżono najciekawsze fakty na temat tego leżącego na Bliskim Wschodzie kraju, od lat pozostającego w stanie wojny. Autorka tekstu wyszczególniła kilka historycznych faktów, a także skupiła uwagę na obecnej sytuacji państwa. Pojawiła się też wzmianka o lokalnej kuchni, która jest mieszanką smaków pochodzących z Turcji, Libanu, Palestyny, Jordanii i Iraku.

Bardzo dobre wrażenie zrobił na mnie tekst Whatchamacallit z sekcji Language. Jego autor przybliża czytelnikom kilka zwrotów, które mogą okazać się przydatne w momencie całkowitego zaćmienia w trakcie rozmowy z obcokrajowcem. W dziale tym pojawiła się też kolejna odsłona cyklu From A to Z. Tym razem przygotowanych zostało sporo przydatnych zwrotów i wyrażeń na literkę D.

W pozostałych tekstach, które tym razem nie przekonały mnie do siebie, znalazły się m.in. informacje o widniejącej na okładce Emmie Watson, a także o Zoelli, czy Williamie Szekspirze. Wspomniano też o najbardziej interesujących brytyjskich serialach kryminalnych, a także o zyskującym coraz więcej uwagi drukowaniu w 3D.


Lektura kolejnych numerów English Matters jest nie tylko świetną okazją do podszkolenia języka, ale także do pozostania z nim na bieżąco. Jak zwykle sześć z zawartych w magazynie tekstów przygotowanych zostało również w wersji MP3. Można odsłuchać je na stronie wydawnictwa. Odnajdziecie tam też alfabetyczną listę słówek użytych w numerze oraz kartę pracy do wykorzystania przez nauczycieli w trakcie lekcji.


Za możliwość nauki z magazynem dziękuję serdecznie
 

2 komentarze:

  1. Kończę czytać ten numer. Jestem zadowolona.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja muszę zacząć znowu czytać English matters, bo przez sesję zaniedbałam swój angielski. Teraz poluję na numer z Leonardo :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)