Strony

poniedziałek, 19 października 2015

Business English Magazine 49/2015

Business English Magazine to zgodnie z notą wydawcy dwumiesięcznik kierowany przede wszystkim do ciekawych świata biznesu, którym niezbędna jest znajomość języka angielskiego biznesowego. Zapewniam Was jednak, że sama z biznesem mam naprawdę niewiele wspólnego, a mimo to w kolejnych numerach odnajduję sporo interesujących mnie treści. Przy kolejnych notkach poświęconych magazynowi zwracam szczególną uwagę na sporą różnorodność podejmowanych zagadnień. Nie inaczej było tym razem.

Okładkę bieżącego numeru zdobi zdjęcie jednego z najbardziej rozpoznawalnych mostów na świecie - Golden Gate Bridge w San Francisco. Zgodnie z przewidywaniami dział Cover Story został poświęcony Dolinie Krzemowej (Silicon Valley), w której swoje siedziby mają między innymi Apple, Facebook, czy Google.

Artykuł Cuba: The Curio of the Carribean przeniósł mnie  do egzotycznej i tętniącej życiem Kuby, która w dalszym ciągu pozostaje krajem pełnym sprzeczności i kontrastów. Autor artykułu przybliżył czytelnikom przede wszystkim zmiany, jakim uległa gospodarka oraz ekonomia wyspy po ociepleniu stosunków z USA, ale nie zapomniał też wspomnieć rosnącym zainteresowaniu tym rejonem świata pod kątem turystyki.  

Jeśli już o turystyce mowa, warto wspomnieć o artykule z działu Travel, który tym razem zachęca do odwiedzenia położonej niedaleko Danii. Najmniejszy z krajów skandynawskich ma podobno sporo do zaoferowania, zarówno jeśli chodzi o turystykę, jak i prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Nieodłącznym elementem kojarzonym z Danią są oczywiście najbardziej znane na świecie klocki, którym został poświęcony tekst Lego: Brick by Brick.

Kolejne odwiedzone przeze mnie miejsce to Tel Aviv. Według The Wall Street Journal miasto to jest jednym z dwóch najbardziej innowacyjnych miast na świecie, sprzyjającym przede wszystkim młodym przedsiębiorcom. Więcej na ten temat w artykule Tel Aviv - the City of Start-ups.

Ponadto w bieżącym numerze odnajdziecie również kilka innych tekstów, które zainteresowały mnie trochę mniej. Były to te dotyczące kłopotów finansowych sieci supermarketów Tesco, konfliktu na linii Unia Europejska-Google, czy nowoczesnych zegarków.

Każdy z zamieszczonych w numerze artykułów zawiera obszerny słowniczek, w którym zostały wyjaśnione trudniejsze wyrażenia i zwroty użyte w tekście. Jak zwykle część artykułów można pobrać i odsłuchać w formacie MP3, co jest nieocenioną pomocą w nauce właściwej wymowy. Dociekliwi czytelnicy mogą również obejrzeć filmy powiązane z tematyką numery dostępne na stronie wydawcy.Za możliwość nauki z magazynem dziękuję serdecznie


6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Ciekawe, które artykuły Tobie spodobają się najbardziej :)

   Usuń
 2. Co prawda mam jeszcze nieprzeczytany numer sprzed kilku miesięcy, ale ten kusi mnie artykułem o Kubie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I słusznie, bo to naprawdę ciekawy tekst :)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Mama nadzieję, że dasz się wreszcie namówić :)

   Usuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)