Strony

niedziela, 28 czerwca 2015

English Matters 52/2015 oraz Business English Magazine 47/2015

Z przyjemnością donoszę, że za mną lektura kolejnych numerów magazynów językowych English Matters i Business English Magazine. W przypadku pierwszego ze wspomnianych było jak zwykle miło, łatwo i przyjemnie, natomiast przy drugim musiałam się nieco natrudzić.


Na okładce English Matters bohaterowie kultowych Przyjaciół, których sama nigdy namiętnie nie oglądałam. Zgodnie z przewidywaniami w numerze odnalazłam obszerny artykuł BFF - Best Friend Forever poświęcony tej produkcji i zawierający kilka ciekawostek dla fanów serialu.

Miłośników gier komputerowych, a także pragnących uczynić ze swojej pasji sposób na życie zainteresuje tekst Daredevils traktujący o twórcach gry Wiedźmin, Marcinie Iwińskim i Michale Kicińskim. Natomiast wielbiciele talentu Freddiego Mercury'ego i twórczości brytyjskiego zespołu Queen nie przejdą obojętnie obok tekstu Queen - The Show Must Go On. Żałuję jedynie, że w numerze nie pojawiła się analiza wybranego utworu z dorobku zespołu.

Najbogatszym w treść i najbardziej interesującym działem numeru okazała się rubryka Culture. Ku mojej wielkiej radości odnalazłam w niej tekst o Kubusiu Puchatku, którego przygody miałam okazję odświeżyć sobie w ubiegłoroczne wakacje (Kubuś Puchatek i Chatka Puchatka) oraz o najbardziej znanym bohaterze książek Agathy Christie, Herculesie Poirocie. Ponadto ponownie zajrzałam do osławionej i jak się okazuje posiadającej również swoją mroczną stronę fabryki snów. Zainteresowanym odsyłam do recenzji rewelacyjnej książki Mroczne serce Hollywood

Jak zwykle nie zawiódł mnie również dział Travel, a w nim artykuł Texas - Life in the Lone Star State. O tym, że marzy mi się podróż po Stanach już wiecie, a takie teksty tylko utwierdzają mnie w dążeniu do realizacji tego planu.

Treningu swoich umiejętności językowych dokonacie w trakcie czytania tekstów z działu Conversation Matters oraz Language. Dodatkowo na stronie wydawnictwa czekają na Was artykuły w formacie MP3 oraz lista trudniejszych słówek.


______________________________________Okładka magazynu Business English i znajdujący się na niej 830-metrowy budynek The Burj Khalifa będący wizytówką Dubaju zapowiada bliższe spotkanie ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. W artykule From Pearls to Riches przedstawiono historię tego miejsca oraz wyszczególniono atrakcje czekające na co zamożniejszych turystów.  

Tekst The Race for Farms - Land - Grabbing uświadomił mi występowanie powszechnego i niepokojącego zarazem zjawiska. Mowa o wykupywaniu terenów rolnych w państwach Afryki i Ameryki Południowej przez gospodarcze mocarstwa świata. Rekordzista, Korea Południowa zakupiła tereny w Peru po zawrotnej cenie 80 centów za hektar!

W dziale turystycznym tym razem zdecydowano się na przybliżenie włoskiego miasta Milan, jego głównych atrakcji turystycznych oraz wystawy Expo 2015.

W numerze pojawił się także polski akcent w postaci artykułu o coraz większym wykorzystaniu energii wiatrowej w naszym kraju, głównie na terenach północnych - Wind Power Expansion in Poland.

Ponadto w numerze przeczytacie także o kontrowersjach wokół budowy rurociągu Keystone w krajach Ameryki Północnej, o powracających do łask podróżach kolejowych oraz o modzie plażowej kreowanej przez australijskie marki. Różnorodność podejmowanych tematów to zdecydowana zaleta magazynu.

Dwanaście z zaprezentowanych tekstów można odsłuchać w wersji MP3. Do numeru przygotowano także dodatek Business Social Media.


______________________________________________
Za możliwość nauki z magazynami dziękuję serdecznie
Wydawnictwu Colorful Media

http://www.colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html
 

3 komentarze:

 1. O Kubusiu zawsze chętnie coś przeczytam :P

  OdpowiedzUsuń
 2. English Matters czytałam i jak zawsze redakcja przygotowała ciekawe artykuły. Nie mogę się doczekać kolejnego numeru.

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie chcę zacząć czytać English Matters :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)