Strony

wtorek, 2 grudnia 2014

Zapowiedzi wydawnicze: grudzień 2014 cz.1

Chór zapomnianych głosów - Remigiusz Mróz
Data: 10.12
Wydawca: Genius Creations

Okręt badawczy „Accipiter” przemierza bezkres kosmicznej próżni, a jego załoga pogrążona jest w głębokiej kriostazie. Nieliczni świadomi są dramatu, który rozgrywa się na pokładzie.
Astrochemik Håkon Lindberg budzi się przedwcześnie z kriogenicznego snu i widzi, jak ginie jeden z ostatnich załogantów.
Prócz niego, rzeź przetrwał tylko nawigator, Dija Udin Alhassan.
Czy to on jest odpowiedzialny za fiasko misji? A może stoi za tym jakaś niewypowiedziana siła? Obca cywilizacja? Nieokreślony byt? Ludzkość podróżuje między gwiazdami, odkrywa miriady światów, ale nigdy nie napotkała żadnych oznak życia.
Chór zapomnianych głosów to SF z tempem właściwym powieściom sensacyjnym, intrygą iście kryminalną i klimatem rodem z horrorów. Zakończenie powinno zaskoczyć nawet najbardziej przewidującego czytelnika.


Drach - Szczepan Twardoch
Data: 4.12
Wydawca: Literackie

Drach wie. Wraz z kilkuletnim Josefem przygląda się świniobiciu. Jest październikowy poranek 1906 roku i, choć chłopiec nie ma o tym pojęcia, ryk zarzynanego zwierzęcia oraz smak wusztzupy powrócą do niego kilkanaście lat później, gdy po zakończeniu wojny będzie powracał na Śląsk.
Nikodem nigdy nie był w wojsku. Jest za to wziętym architektem. Z poprzedniego związku ma pięcioletnią córkę, a po samochodowym wypadku bliznę nad lewym uchem. Właśnie rozstaje się z żoną, by ułożyć sobie życie z inną. Drach jest jednak świadomy, że dziewczyna coraz bardziej wymyka się mężczyźnie.
Między Josefem a Nikodemem piękne, podłe, smutne i — ostatecznie — tragiczne losy dwóch rodzin; wiek wojen i powstań, śmierci i narodzin, miłości, zdrad i marzeń, które nigdy się nie spełnią. Drach o nich wie. Widzi przeszłość i zna przyszłość. Dla niego wszystko jest teraz…
Saga rodzinna? Wielka opowieść o Śląsku? A może powieść totalna, która wymyka się wszelkim kategoryzacjom? Autor Morfiny w szczytowej formie.


Love, Rosie - Cecelia Ahern
Data: 3.12
Wydawca: Muza

Rosie i Alex od dzieciństwa są nierozłączni. Życie zadaje im jednak okrutny cios: rodzice Alexa przenoszą się z Irlandii do Ameryki i chłopiec oczywiście jedzie tam razem z nimi. Czy magiczny związek dwojga młodych ludzi przetrwa lata i tysiące kilometrów rozłąki? Czy wielka przyjaźń przerodziłaby się w coś silniejszego, gdyby okoliczności ułożyły się inaczej? Jeżeli los da im jeszcze jedną szansę, czy Rosie i Alex znajdą w sobie dość odwagi, żeby spróbować się o tym przekonać?
Czy warto czekać na prawdziwą miłość? Czy każdy z nas ma swoją „drugą połówkę”? Może dowiemy się tego po lekturze tej ciepłej i wzruszającej powieści.


Tylko przy mnie bądź - Joanna Sykat
Data: 3.12
Wydawca: Replika

Czasem wybór między pieniędzmi a miłością jest trudny.
Jeszcze trudniejszy, gdy trzeba zdecydować między zdobyciem pieniędzy potrzebnych ukochanej osobie a byciem z nią.
Marta ma świadomość tego, że sprzedała swoje życie i czas. Nie przypuszczała jednak, że cena za poświęcenie może okazać się zbyt wysoka, a krótkie chwile szczęścia nigdy nie wynagrodzą jej tego, co straciła.
Pewnego dnia kobieta spotyka Wiktora – mężczyznę, z którym kiedyś, zanim oboje podpisali swoje „wyroki” na życie w materialnym świecie, łączyło ją coś niezwykłego. Czy to spotkanie będzie początkiem powrotu do prawdziwego życia? Do tego, co ważne i niematerialne? 


Busem przez Świat. Ameryka za 8 dolarów - Karol Lewandowski
Data: 4.12
Wydawca: Sine Qua Non

USA, Kanada i Meksyk za osiem dolarów dziennie. Trzy miesiące, sześcioro przyjaciół i jeden rozklekotany samochód. Dla ekipy Busem Przez Świat nie ma rzeczy niemożliwych! 
Starcie z gangiem, hamburgery z aligatora, indiańskie legendy, miasteczka widma przy Route 66. Magia Yellowstone, dzień w Dolinie Śmierci, miejskie wędrówki śladami filmów Tarantino. Awaria na spalonym słońcem pustkowiu i lekcje paddleboardingu. Przyjacielskie pogawędki z Tomaszem Adamkiem i Hardkorowym Koksem. I konfrontacja z tajemniczym stalkerem. 
Karol, Ola, Wojtek, Paziu, Kuba i Piotrek przeżyli znacznie więcej. Zapnijcie pasy, bo będzie się działo!
Totalna jazda bez trzymanki!  


Ameryka po kaWałku - Marek Wałkuski
Data: 1.12
Wydawca: Znak

Dlaczego ludziom jest dobrze w Stanach Zjednoczonych? Dlaczego nie wyobrażają sobie życia w innym kraju? Dlaczego imigranci, którzy wpadają „na chwilę”, zostają tam na zawsze? W swojej najnowszej książce Marek Wałkuski wyjaśnia, co spodobało mu się w Ameryce i dlaczego polubił ten kraj. Pisze o fundamentalnych cechach Amerykanów, takich jak optymizm, altruizm czy tolerancja, przede wszystkim jednak opowiada o amerykańskiej codzienności.

Poznawaj Amerykę kaWałek po kaWałku:
• zajrzyj do wnętrza policyjnego radiowozu
• poznaj ludzi o stuwatowych uśmiechach
• udaj się na podwórkową wyprzedaż
• odwiedź zamieszkany przez mormonów stan Utah
• poczuj moc silnika harleya-davidsona
• oddaj się przyjemnościom w rozmiarze XXL
• weź udział w nieudolnie przeprowadzonym skoku na bank

Marek Wałkuski jest dziennikarzem Polskiego Radia. Mieszka w Stanach Zjednoczonych od dwunastu lat i kawałek po kawałku testuje je na własnej skórze. Jego korespondencje dla radiowej Trójki przeszły już do legendy, a poprzednia książka (Wałkowanie Ameryki) podbiła czytelników. Kolej na porcję z ulubionymi kąskami Wałka.Widzicie coś dla siebie?

16 komentarzy:

 1. Przede wszystkim muszę przeczytać ,,Love, Rosie" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tych konkretnych tytułów nic nie planuję kupować, ale jest tyle innych których nie powinnam a muszę... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam pierwszą część "Busem przez świat" i miłą ją wspominam. Na pewno było to przydatne doświadczenie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Będę polowała na nowego Twardocha.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Love, Rosie" mam od piątku na półce i jeszcze w tym tygodniu zacznę ją czytać. Historia ta zapowiada się naprawdę ciepło i uroczo. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkie obyczajówki mnie intrygują.

  OdpowiedzUsuń
 7. Książkę od Mroza muszę zgarnąć!

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakoś ten grudzień nie obfituje w nowości które by mnie interesowały. Ale może na Ahern bym się skusiła...

  OdpowiedzUsuń
 9. O. Wygrzebałaś więcej niż ja. Nie wiem jakim cudem, ale przeoczyłam premierę Mroza. O_o

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem ciekawa nowej książki Remigiusza Mroza.

  OdpowiedzUsuń
 11. Książka Remigiusza Mroza! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Love, Rosie muszę przeczytać, a poza tym zaciekawiła mnie książka Karola Lewandowskiego :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Pierwsza książka raczej nie moje klimaty, ale pozostałe jak najbardziej mnie zainteresowały :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Najbardziej interesuje mnie ,,Drach", podobnie jak poprzednia książka Twardocha.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)