Strony

czwartek, 23 października 2014

18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie rozpoczęte

Już dzisiaj ruszyła kolejna edycja Krakowskich Targów Książki. To czterodniowe święto wszystkich moli książkowych i pasjonatów książek w ogóle cieszy się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających, szczególnie w sobotę i niedzielę. Jak co roku organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla gości - spotkania z autorami, panele dyskusyjne, gry i zabawy dla najmłodszych i wiele innych, ale o tym już z pewnością wiecie.


Na Targach Książki pojawię się w sobotę i w niedzielę. Z długiej listy zaproszonych gości wynotowałam jedynie kilka nazwisk autorów, do których planuję podejść. W sobotę będą to: Wojciech Cejrowski, Jakub Ćwiek, Olga Tokarczuk, C.J. Daugherty, Anna Ficner-Ogonowska, a także gwiazda tegorocznej edycji targów Jaume Cabre. Swoją drogą, ciekawe jak długa będzie kolejka do tego katalońskiego pisarza. W niedzielę planuję wziąć autografy od: Agnieszki Wojdowicz, Anny J. Szepielak, Remigiusza Mroza, Katarzyny Bondy i Szymona Hołowni. Nie jest to jednak moje ostatnie słowo. W planach mam także udział w organizowanej przez lubimyczytac.pl wymianie książek "Z półki na półkę". Szczegóły akcji znajdziecie TUTAJ. Nie zabraknie mnie także na organizowany przez portal Granice.pl oraz Duże Ka Zjeździe Blogerów Książkowych. 

Jeśli już jesteśmy przy blogerach, to nie od dziś wiadomo, że Targi Książki są wspaniałą okazją do spotkania blogowych znajomych na żywo. Sama chciałabym zamienić kilka słów z osobami, które znam jedynie z sieci. Okazji do tego będzie kilka: oczekiwanie w kolejce na podpis ulubionego autora, wspomniany Zjazd Blogerów Książkowych, a także PoTargowe Spotkanie Blogerów.


To kto wybiera się na Targi, a kogo na pewno nie będzie? Do jakich autorów planujecie podejść? Będziecie na PoTargowym Spotkaniu Blogerów?

 

10 komentarzy:

 1. Ja na pewno się nie pojawię, za daleko i za dużo ludzi... Mam plan być w Katowicach, liczę, że będzie kameralniej...

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja bardzo żałuję, że mnie nie będzie. Co za pech...

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety mnie również nie będzie :( Za daleko

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że mnie nie będzie. Zapowiada się bardzo ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja się wybieram w sobotę, przynajmniej na razie jest taki plan;) Nie wiem tylko jeszcze, jak będzie ze spotkaniem potargowym.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie będę i jeszcze nigdy nie byłam, ale kiedyś na pewno się pojawię :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie niestety nie udało się dojechać na Targi. Cóż, spróbuję za rok :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)