Strony

czwartek, 30 października 2014

Business English Magazine 43/2014

Dzisiaj podzielę się z Wami swoimi wrażeniami po lekturze kolejnego numeru Business English Magazine, dwumiesięcznika polecanego osobom o zaawansowanej znajomości języka angielskiego. 

Na okładce numeru zamieszczono zdjęcie Warrena Buffeta, jednego z najbardziej wpływowych ludzi w Stanach Zjednoczonych i genialnego inwestora. W dziale Cover Story przeczytacie między innymi o jego niezwykłej drodze do sukcesu, planach na przyszłość i działalności charytatywnej, z której jest znany. Dzięki jednemu z dołączonych do numeru filmików będziecie mieć także możliwość obejrzeć wywiad z tym niezwykłym człowiekiem. 

Po raz kolejny najbardziej zainteresował mnie artykuł z działu Travel, tym razem opowiadający o wyjątkowo interesującym kraju, jakim jest Norwegia. Autorka tekstu przybliża czytelnikom BEM atrakcje turystyczne tego skandynawskiego państwa oraz zachwyca się jego różnorodnością.

Jeśli jesteśmy już przy temacie ciekawych podróżniczo rejonów świata, wiedzieliście, że w ostatnich latach Mongolia stała się jednym z najprężniej rozwijających się krajów w Azji? W artykule Mongolia - The Economic Wolf on the Steppes przeczytacie, co stoi za poprawą sytuacji ekonomicznej kraju ze stolicą w Ułan Bator.

Z pewnością kojarzycie niebieskie, aluminiowe opakowanie kremu NIVEA. Zaskoczeniem może być dla Was informacja, że produkt ten został wprowadzony na rynek ponad 100 lat temu, w 1911 r. Jak to możliwe, że w dalszym ciągu ma liczne grono odbiorców, w tym mojego 88 letniego dziadka, który nie wyobraża sobie używać innego kremu? Kilka informacji o działalności firmy znajdziecie w artykule Beiersdorf - A Smoothly Run Business oraz w kolejnym dołączonym do numeru filmiku. 


Ponadto w numerze wspomniano m.in. o Netflix - największej internetowej wypożyczalni filmów DVD na świecie, o zmieniającej się sytuacji na polskim rynku nieruchomości oraz o kontrowersyjnej postaci znanej ze świata F1, jaką jest Bernie Ecclestone. Ambitni czytelnicy będą mieć możliwość rozwiązania testu językowego, opartego na informacjach zawartych w kolejnych tekstach.

Podobnie jak w poprzednim numerze, dwanaście z zawartych w magazynie artykułów zostało zaopatrzonych w kody, które umożliwiają pobranie ich w wersji MP3. Do każdego tekstu został także dodany słowniczek z tłumaczeniem trudniejszych słów i wyrażeń oraz ich fonetyczną wymową. Miłym dodatkiem do numeru są trzy filmy video, które można obejrzeć na stronie internetowej magazynu. Co istotne, zostały one także  zaopatrzone w polskie napisy.


Za możliwość przeczytania magazynu dziękuję serdecznie
Wydawnictwu Colorful Media

http://www.colorfulmedia.pl/produkty,pl,press.html

7 komentarzy:

 1. Ja czytam English matters, akurat Business nie czytam... ale jak się jeszcze trochę podszkolę w angielskim, to może zacznę :)

  http://pasion-libros.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. nie lubię czytać magazynów.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten magazyn jest dość trudny. Zmierzyłam się z nim kiedyś, ale wolę English Matters.

  OdpowiedzUsuń
 4. O, właśnie mi przypomniałaś, że nie napisałam jeszcze o magazynie hiszpańskim.

  W tym, mnie też najbardziej zainteresował dział Travel. Jak zwykle, zresztą. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dział ,,Travel" zawsze jest najbardziej interesujący, to już podchodzi pod zasadę :)

   Usuń
 5. Magazyn czeka na swoją kolejkę na mojej półce do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 6. Buisness english bardziej by mnie chyba zainteresował od zwykłego wydania

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)