Strony

sobota, 29 kwietnia 2017

English Matters 63/2017


Za mną kolejny numer magazynu językowego English Matters. Niejednokrotnie podkreślałam już, że wielką zaletą kolejnych wydań jest różnorodność podejmowanej tematyki. Tym razem było podobnie. W kilku zdaniach opiszę najciekawsze testy tego numeru.

Na początek okładkowy artykuł, czyli England - the Animal Kingdon. Autor tekstu próbuje odpowiedzieć na pytanie, skąd bierze się znane na całym świecie zamiłowanie Brytyjczyków do ich czworonożnych pupili. Do tekstu zostało dołączone krótkie opracowanie przybliżające najczęściej używane idiomy związane z psami, np: her bark is worse than her bite używane w odniesieniu do kogoś, kto w rzeczywistości nie jest tak niemiłą osobą, jaką wydawał się na początku.

W dziale People and Lifestyle odnalazłam bardzo ciekawy artykuł przybliżający sylwetkę Rosy Parks - kobiety walczącej z segregacją rasową w Stanach Zjednoczonych. Jej odważna postawa stała się początkiem buntu czarnoskórych mieszkańców wobec segregacji w pojazdach komunikacji miejskiej.

Z kolei sekcja Science zafundowała mi interesujący przegląd niedoskonałości ludzkiego ciała. W tekście Bodily Woes wspominiano o kilkunastu cechach, które sprawiają, że nasze ciało nie w istocie jest tak perfekcyjne jak mogłoby się wydawać.

Z każdym kolejnym numerem najbardziej cieszy mnie lektura artykułów z działu Travel. Tym razem przybliżono znane z historii amerykańskie miasteczko Salem. W tekście Bewitched with Salem zrelacjowano po krótce mające tam miejsce wydarzenia z 1692 roku związane z polowaniem na czarownice, a także wskazano atrakcje czekające na turystów pragnących odwiedzić to miasto.

Oprócz tego w numerze wspomniano również o zaletach płynących ze spożywania popularnego w ostanich latach cydru, o konkurencyjnych dla oskarów statuetkach, czyli o brytyjskich nagrodach BAFTA, a także o popularnej w epoce wiktoriańskiej fotografii pośmiertnej. Dokonano też przeglądu popularnych na Wyspach Brytyjskich albumów muzycznych. 

Jak zwykle część z zamieszczonych w numerze tekstów została udostępniona czytelnikom w wersji MP3. Ponadto do każdego artykułu dołączono słowniczek zawierający tłumaczenia trudniejszych wyrazań użytych  w tekście. Po raz kolejny zachęcam Was do zapoznania się z magazynem English Matters, którego lektura jest ciekawym urozmaiceniem nauki języka angielskiego.


Tekst powstał we współpracy z Wydawnictwem Colorful Media

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)