Strony

czwartek, 29 grudnia 2016

Business English Magazine 56/2016

Business English Magazine to czasopismo kierowane przede wszystkim do osób mających na co dzień styczność z angielskim biznesowym. Kolejne wydania magazynu powstają przy udziale doświadczonego brytyjsko-polskiego zespołu dziennikarzy i lektorów. Na atrakcyjność BEM wpływają nie tylko solidne opracowanie tekstów oraz mnogość oferowanych dodatków, ale również spora różnorodność w podejmowanej tematyce. W ostatnim tegorocznym numerze odnalazłam kilka artykułów, które przykuły moją uwagę. 

Na początek tekst Poland's High-Flyers, czyli omówienie rankingu najlepszych polskich uczelni ekonomicznych według magazynu Perspektywy. Może i temat już od dawna mnie nie dotyczy, ale sądzę, że warto wiedzieć, co dzieje się na naszym uczelnianym podwórku, bo a nuż ktoś zwróci się do nas z prośbą o poradę w kwestii wyboru uczelni lub kierunku studiów. 

Następnie zwróciłam uwagę na artykuł The Changing World of Viticulture. Przybliżono w nim nie tylko bieżące i przyszłe trendy w przemyśle winiarskim, ale również podano kilka interesujących faktów na temat poszczególnych szczepów winorośli oraz warunków potrzebnych do ich wzrostu.

Okładkowy temat to tym razem coś, co niezwykle interesuje portale plotkarskie, czyli rozwody aktorów i celebrytów. W tekście See You in Court - the World's Most Expensive Divorces odnajdziecie ranking najdroższych rozwodów oraz zapoznacie się z burzliwymi okolicznościami ich przebiegu. Johnny Depp, Paul McCartney i Mel Gibson to tylko kilka z wymienionych w artykule nazwisk.

W dziale Travel tym razem odnalazłam przegląd pięciu najciekawszych atrakcji turystycznych Korei Południowej. Przyznam szczerze, że jest w czym wybierać, szkoda tylko, że są to miejsca znacząco oddalone od naszego kraju. Najbardziej zainteresowała mnie wyspa Jeju, którą chętnie wybierają nowożeńcy na czas trwania miesiąca miodowego. 


Do każdego z zamieszczonych w numerze tekstów został dołączony słowniczek z tłumaczeniem trudniejszych słówek i zwrotów. Dodatkowo część artykułów w wolnej chwili można pobrać i odsłuchać dzięki nagraniom w formacie MP3 udostępnianym na stronie magazynu. Znajdziecie tam również powiązany z numerem plik video oraz dodatek Education. Polecam lekturę magazynu wszystkim zainteresowanym osobom. Jestem przekonana, że Was również zaskoczy jego wysoka jakość.


Za możliwość nauki z magazynem dziękuję serdecznie

2 komentarze:

  1. Bardzo lubię ten magazyn. Tego numeru jeszcze nie czytałam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten numer bardzo mi się podobał, z resztą jak wszystkie ;p

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)