Strony

poniedziałek, 3 lipca 2017

English Matters 64/2017


Za mną kolejny numer magazynu językowego English Matters. Przypominam, że jest to czasopismo kierowane do osób uczących się języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym. W kilku słowach przybliżę teksty, na które w trakcie lektury zwróciłam szczególną uwagę.

Na początek w dziale People and Lifestyle odnalazłam dość ciekawy arykuł o zapewniających wymarzone warunki pracy firmach. W tekście wskazano m.in. takich gigantów jak Apple, Google, Facebook, czy Amazon, którzy stawiają na nieustanny rozwój pracowników

W tej samej sekcji pojawił się też interesujący artykuł o rzeczywistym stanie znajomości języków obcych wśród Polaków - Poland in Numbers. Wynika z niego, że aż 44% naszego społeczeństwa nie zna żadnego jezyka poza ojczystym. Na pocieszenie dodam, że 15% ankietowanych może pochwalić się znajomością przynajmniej dwóch języków obcych.

Dział Culture z kolei serwuje czytelnikom tekst o trawiących Amerykanów zmartwieniach i fobiach. Okazuje się bowiem, że mieszkańcy Stanów Zjednoczonych nie obawiają się jedynie zmory współczesnych czasów, czyli ataków terrorystycznych, ale też utraty prawa do posiadania broni, czy też różnorodnych chorób i urazów, które wiążą się z niewyobrażalnymi opłatami za lecznie.

W mojej ulubionej sekcji Travel tym razem dokonano przeglądu robiących ogromne wrażenie zamków zlokalizowanych w różnych częściach Wielkiej Brytanii. W zestawieniu znalazły się zarówno bardzo popularne, jak i mniej znane budowle zamieszkiwane niegdyś przez samych królów i królowe.

Ponadto w numerze poczytacie o platformach oferujących szkolenia i kursy online, o wpływie Brytyjczyków na jakość naszego życia oraz coraz bardziej popularnych rozrywkach jakimi są escape rooms oraz geocatching. W sekcji Conversation Matters zapoznacie się z wyrażeniami używanymi w trakcie kłótni. Część z zawartych w numerze artykułów udostępiono w formacie MP3. Jak zwykle do każdego tekstu przygotowano słowniczek trudniejszych wyrazów i zwrotów.


Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Colorful Media.


1 komentarz:

  1. Warto by znów zacząć ją czytać. Mój angielski marnieje z dnia na dzień :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)