Strony

czwartek, 3 marca 2016

English Matters 56/2016

Od dłuższego czasu na blogu nie było wpisu zachęcającego do czytania magazynów językowych, dlatego dziś przybliżę Wam ostatni numer English Matters. Jak już pewnie wiecie jest to dwumiesięcznik polecany osobom o średniozaawansowanej znajomości języka angielskiego. W każdej kolejnej odsłonie magazynu tematyka artykułów jest na tyle zróżnicowana, że każdy bez problemu odnajdzie  w nim interesujące treści. O czym tym razem można poczytać? Zobaczcie sami.

Na początek w dziale This and That wydawcy przygotowali kilka interesujących faktów na temat Polski oraz spróbowali odpowiedzieć na pytanie, dlaczego przemowa świadka na weselu jest jednym z najbardziej stresujących momentów w życiu mężczyzny.

Angelina Jolie - A Private Life on Public View to artykuł otwierający rubrykę People and Lifestyle, w której tym razem znalazło się aż cztery teksty. Trudno napisać coś odkrywczego o życiu jednej z najbardziej rozpoznawalnych aktorek Hollywood, więc tym razem obyło się bez rewelacji. Większość faktów bez większego wysiłku można odnaleźć w internecie. W tym dziale na uwagę zasługuje natomiast artykuł The British Class System - From Toffs to Precariats, który okazał się jednym z najciekawszych tekstów w numerze.

W dziale Culture moją uwagę przykuł z kolei artykuł Mysterious Scotland, w którym przybliżone zostały najbardziej interesujące legendy dotyczące szkockich zamków. Niektóre z nich są naprawdę przerażające. 

Jak zwykle spore wrażenie zrobił na mnie także dział Travel. Tym razem pod lupę wzięto największe miasto w północnej Anglii, czyli Manchester. Autor tekstu podjął się próby odpowiedzenia na pytanie, dlaczego miasto to w 2013 roku zostało wybrane najlepszym miejscem do życia w Anglii. Przy okazji przybliżył też najciekawsze atrakcje turystyczne.
 To jednak nie wszystko. Oprócz wspomnianych wyżej poczytacie również o kryjącej się pod pseudonimem George Eliot wiktoriańskiej pisarce Mary Anne Evans, o historii podatków oraz o korzyściach płynących z wzięcia udziału w projekcie Erasmus. Każdy tekst posiada słowniczek z wyjaśnieniem trudniejszych słów i zwrotów. Jak zwykle sześć tekstów można pobrać ze strony wydawcy w wersji audio. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość osłuchania się z językiem i zapoznaniem z wymową rzadziej używanych słów. Po raz kolejny zachęcam Was do lektury tego magazynu, gdyż jego lektura jest świetnym sposobem na utrzymywanie kontaktu z językiem.

Za możliwość nauki z magazynem dziękuję serdecznie

8 komentarzy:

 1. Na razie musiałam odpuścić czytanie tych magazynów. Nie wystarcza mi czasu na to wszystko, na co chciałabym go mieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak mam, dlatego z przykrością rozstałam się z BEM... Mam nadzieję, że dla EM znajdę czas, bo naprawdę lubię ten magazyn :)

   Usuń
 2. Bardzo lubię czytać English Matters. Ten numer już prawie za mną :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię magazyny English Matters :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widziałam kilka recenzji EM, jednak nie miałam okazji zapoznać się z nim bliżej. Zapewne dział Travel byłby moim ulubionym :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością, tym bardziej, że wydawcy dbają o to, by opisywane miejsca się nie powtarzały :)

   Usuń
 5. Też czytałam i recenzowałam, naprawdę ciekawie dobierają tam artykuły :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdarzają się też mniej interesujące teksty, ale są w zdecydowanej mniejszości :)

   Usuń

Dziękuję za wszystkie pozostawione komentarze:)
Zapraszam do dyskusji:)